• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel Üye Veri Giriş Formu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SonOsmanlı

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
18
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,uzun süredir sizinle olamadım.Malum yaz ayı düğün dernek,deniz ve bizim buralarda fındık zamanı hoş görünüze sığınıyor ve sizden bir konuda yardım istiyorum.
Ben bir üye giriş formu yaptım ve bir yerde takıldım.Forma önce listbox ekledim sonradan bunu ListView ile değiştirdim.Ama bu sefer kayıtları UserFormda
göremiyorum. Zannedersem yorgunluktan bir türlü verileri getiremedim.Yardımcı olursanız çok sevineceğim.Birde Butonları da kontrol edebilirseniz çok sevinir size minnettar olurum..Kalbi selamlarımla...

Ekli dosyalar

• Yeni Veri Giriş Formu (19.08.23).xlsb
    23.1 KB · Gösterim: 6
Merhaba.
Listview için sadece başılkları aldırmışsınız UserForm_Initialize koduna.
Döngü ile verileride aldırmanız gerekiyor.

Dosyayıda ekledim çünkü başka hatalarınızda varmış mesela eklemde üye no textbox adını yanlış yazmışsınız.

Ekli dosyalar

• Yeni Veri Giriş Formu (19.08.23).xlsb
    25.1 KB · Gösterim: 26
Çözüm
Dosyayıda ekledim çünkü başka hatalarınızda varmış mesela eklemde üye no textbox adını yanlış yazmışsınız.
Hocam çok teşekkür ederim..Şimdi baktım programa da Hocam "Sil" ve "Çıkış" butonlarındaki yanlışım nedir?

Hocam "Çıkıştaki yanlışı buldum da "sil" halledemedim...

Hocam bu kod son girilen tüm verileri siliyor...
Private Sub cmdSil_Click()
Dim i As Long
If Me.ListView1.ListItems.Count = 0 Then Exit Sub

For i = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row To 2 Step -1
If ListView1.SelectedItem = Cells(i, 1).Value Then Rows(i).EntireRow.Delete
Next i
ListviewveriAL
End Sub

Kod ilk sütunadki(unuttum) onunla eşleşenleri siliyor.Hiç seçmezseniz ilk seçili olduğu için onu siler bunun için kod yazabilirsiniz.Tam olarak nasıl silme olacak?

Kısaca koddaki mantıkla yapılacakki zaten sizde böyle yapmak istemişsiniz onlafı düzenledim.

Konu başlığı çözüldüğü için kiltlendi konu.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri