Eğitim Excel userformu program dosyası yapma.(Sadece userform görünsün)

ahmetkostek

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba ,

Uzun sürece sadece userform görünsün excel gizlensin içni araştırdım bir çok kod kullandım ama userform görünsede başka bir excel dosyasını açtığımızda açılmaması gibi sorunlar oluştu . Bunuda çözdüm ancak önceden açık olan dosyalar da problemler oldu . Tam ekran yapamama vb konular. Sonuç olarak bir çözüm buldum .

1. Adım Excel dosyasının makrolar alanında ThisWorkBook kod alanına aşağıdaki kodu yazın .

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

2. Adım

Aşağıdaki kodu bilgisayarın masaüstünde proğramınızın ismini yazdığınız bir text dosyası oluşturup içine yapıştırın ve .vbs uzantısı ile kaydedin. Örneğin kaizen.vbs gibi.

Sonra aşağıdaki belirttiğim alana excel dosyanızın linki yazın.

Daha sonra vbs dosyasının uzantısını .exe olarak değiştirin, excel dosyasının olduğu klasöre yerleştirin ve masaüstüne kısayol oluşturun.

Oluşturduğunuz kısayola sağ tıklayıp özellikler alanından simge değiştir ile yeni bir görsel ekleyin .

Herşey hazır artık bir proğram gibi çalışıyor ve başka excel dosyaları açıp kullanabiliyorsunuz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Konuyu okuyanlar