• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Excel Telegram'a çift mesaj gönderme sorunu

Mesut

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Hayırlı akşamlar. Excel vba ile takip ettiğim cihazdaki saatlik durum raporu ve önemli gelişmelerde mesaj göndermesini (api ile) istediğimde çift mesaj yolluyor aşağıdaki kodu kullanıp açıyorum. Sıkıntı şu sanırım linki açmadan önce "link güvenli?" mi yada "link çalışıyor mu?" diye kontrol ediyor, bunu yaparken link'i açıyor ve açar açmaz api üzerinden mesaj gönderiyor sonra bir daha açıyor tarayıcıda ve alın size aynı mesajın ikincisi ne yapmam lazım alternatif olarak.

almsg=" !"
ActiveWorkbook.FollowHyperlink Address:=almsg

Eğer tahmininiz doğru ise
araya aşağıdaki kodu ekleyip 5 saniye beklemek belki sorunu çözebilir.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Hayırlı akşamlar. Excel vba ile takip ettiğim cihazdaki saatlik durum raporu ve önemli gelişmelerde mesaj göndermesini (api ile) istediğimde çift mesaj yolluyor aşağıdaki kodu kullanıp açıyorum. Sıkıntı şu sanırım linki açmadan önce "link güvenli?" mi yada "link çalışıyor mu?" diye kontrol ediyor, bunu yaparken link'i açıyor ve açar açmaz api üzerinden mesaj gönderiyor sonra bir daha açıyor tarayıcıda ve alın size aynı mesajın ikincisi ne yapmam lazım alternatif olarak.
Hocam net açıklayamamışım ilk açılma kısmında bunu ben görmüyorum muhtemelen excel "link güvenlimi ?"diye arka planda ben görmüyorken (göremiyorum) bu işlemi gerçekleştiriyor. Ardından linki benim görebileceğim şekilde açıp ikinci mesajı da neredeyse aynı anda atıyor. Tarayıcıda değiştim ama nafile.

Eğer tahmininiz doğru ise
araya aşağıdaki kodu ekleyip 5 saniye beklemek belki sorunu çözebilir.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba,
Sadece bir koda bakarak fikir yürütmek zor.

Konuyu okuyanlar

Geri