• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Excel Outlook Mail Makrosu

hasan51388

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Selamlar arkadaşlar,
Elimdeki Excel formumda yaptığım formda 1500 müşteri veri tabanim var. Bu tabani kaydettim ve her müşteriye sipariş açıyorum. Exceli kodladım, PDF'i standart konuma kaydediyor, ve her siparişte müşteri adına göre ve dosyanın başına ay ve gün ekliyor Excel kendisi. PDF dosyasıni kaydettikten sonra mail gönder butonuna makro yazdım fakat çalıştıramadım. Makrodan beklediğim şey, kaydettiğim dosyayı maile kendisi ekleyip, sabit bir maile göndermesi gerekmektedir, cc'ye bir kişi eklemeli, konuyu da "Sipariş: dosya adı" olarak yazmalı, mail yazısında "selamlar, ilgili siparişi açar mısınız.
İyi çalışmalar" yazması lazım.
Koduyla ilgili yardımınızı rica ederim.
Outlook 365 kullanıyorum.

Selamlar arkadaşlar,
Elimdeki Excel formumda yaptığım formda 1500 müşteri veri tabanim var. Bu tabani kaydettim ve her müşteriye sipariş açıyorum. Exceli kodladım, PDF'i standart konuma kaydediyor, ve her siparişte müşteri adına göre ve dosyanın başına ay ve gün ekliyor Excel kendisi. PDF dosyasıni kaydettikten sonra mail gönder butonuna makro yazdım fakat çalıştıramadım. Makrodan beklediğim şey, kaydettiğim dosyayı maile kendisi ekleyip, sabit bir maile göndermesi gerekmektedir, cc'ye bir kişi eklemeli, konuyu da "Sipariş: dosya adı" olarak yazmalı, mail yazısında "selamlar, ilgili siparişi açar mısınız.
İyi çalışmalar" yazması lazım.
Koduyla ilgili yardımınızı rica ederim.
Outlook 365 kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• Sipariş Formu11.10.2021.xlsm
    184.9 KB · Gösterim: 9
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Kodu bu şekilde değiştirip dener misiniz

Konuyu okuyanlar

Geri