• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Excel Makro (SUB) Problemi

mehmetaliertunc

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2021 EN
Konuyu Başlatan
Selamlar

Fazla mesai takip için bu videodaki Excel dosyasını satın aldım.

(Kodlar herkese açık olduğu için paylaşıyorum)

Fakat herhangi bir kişi eklemek istediğimde doğrudan hata alıyorum. Tarihi 2024 yapamıyor ve hiç bir giriş yapamıyorum.

Ekran görüntüleri ektedir. Sorunun çözümü için ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• Screenshot 2024-04-28 at 12.26.28.png
    Screenshot 2024-04-28 at 12.26.28.png
    126.3 KB · Gösterim: 15
  • Screenshot 2024-04-28 at 12.27.06.png
    Screenshot 2024-04-28 at 12.27.06.png
    514.7 KB · Gösterim: 16
  • mesai-takip.xlsm
    32.4 KB · Gösterim: 9
Selamlar

Fazla mesai takip için bu videodaki Excel dosyasını satın aldım.

(Kodlar herkese açık olduğu için paylaşıyorum)

Fakat herhangi bir kişi eklemek istediğimde doğrudan hata alıyorum. Tarihi 2024 yapamıyor ve hiç bir giriş yapamıyorum.

Ekran görüntüleri ektedir. Sorunun çözümü için ne yapmalıyım?
ürünü satın aldığınız yer teknik destek vermiyor mu

Bende hata vermedi.Ayrıca hata verecek durumda yok aslında.Ve adam makro kaydet ile yapmış Exceli tüm silip yeniden yükleyin yadabir onarmayı deneyin.

Yada butona sağ tıklayıp makro ata yı seçip makro adını seçin.

ürünü satın aldığınız yer teknik destek vermiyor mu
Maalesef herhangi bir kanaldan ulaşım sağlayamadım hocam.
Bende hata vermedi.Ayrıca hata verecek durumda yok aslında.Ve adam makro kaydet ile yapmış Exceli tüm silip yeniden yükleyin yadabir onarmayı deneyin.
Mac kullanıyorum hocam sıfırdan silip tekrardan yüklemeyi deneyeceğim şimdi. Excel'in hangi dilde olduğu bu durumu etkiler mi?

Maalesef herhangi bir kanaldan ulaşım sağlayamadım hocam.

Mac kullanıyorum hocam sıfırdan silip tekrardan yüklemeyi deneyeceğim şimdi. Excel'in hangi dilde olduğu bu durumu etkiler mi?
Önce bir sağ tıklayıp makro ata ve makro adını seçip deneyin.Olmazsa diğer dediğimi yapın.Dil etkilemez bence benimki Almanca sorun olmadı.

Kaliteli bir makro yazmak için gerekli bilgiler.
editörde değişkenler tanımlanmalıdır.
göreli ifadeler kullanma olayı çok tercih edilmemeli.
son dolu satır yöntemi daha iyi olabilir.
select ifadesi bana göre kullanılmamalı.
makro kaydet yöntemi sıkıntılı kullanılmamalı. sadece rehber olarak kullanılmalı.
tarihlerde doldurulan yerlerde birimler kullanılmalı. saat nasıl yazılacak gibi.
dosya tasarımında eksik çok ancak bende çalıştı.

Dosya kapalıyken dosyanın üzerine gelip sağ tıklayın Açılan pencerede en altta özellikler var orayı tıklayın gene açılan pencerede en altta salt okunur gizli falan yazan kutucuklar var eğer orada engellemeyi kaldır diye bi kutucuk varsa onu tıklayıp uygula deyip kapatın . çalışır. O kutu çıkmıyorsa sorun başkadır.

Aslında hata verince f8 ile hangi satırda verdiğide bulunabilinir ama bende hata vermedi belki Mac ile alakalıdır bilmiyorum bendeki Windows.
Hata vermese bile diğer üstadın yazdığı gibi olmalı zaten normalde.

İlgili dosyadaki kodu
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
şeklinde değiştirin. Sorun Referans:="R10000C1" kısmından kaynaklanmakta MAC saçma görünse de bu tip referansları kabul etmez. Ayrıca bazen sayfa isimlerini de ThisWorkbook.Sheets("Rapor") tanımladığınızda sorun çıkartır index nosunu girmeniz gerekir.

Alternatif.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Konuyu okuyanlar

Geri