• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel hücredeki değere göre accesden toplam almak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

erdem dağ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
Değerli üstatlarım abilerim herkese mutlu pazarlar iyi günler :)
Sabahtan beri uğraşıp yapamadığım sorgulama için kıymetli desteklerinizi rica ederim değerli büyüklerim.

Excelde "B2" hücresinde yazılı no ile accesden no karşığı adet toplamı excel "A30" hücresine almaya çalışmaktayım ama bir türlü yapamadım abilerim :)
"B2" hücreye ye yazığım no kaçsa o noda acces tabloda kaç tane parça kullanılmış toplamını almak ve "A30" hücresinde görsmek değerli abilerim.

Uğraşıp çözmediğim kodlarım aşağıda, yardımınızı rica ederim abilerim üstatlarım :)

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Öncedende yazmıştım.Konu açarken kodları Kod içine almanız gerekiyor </> bu işarete tıklayıp.
Acess ve excel dosyayı yükleyin bakalım abey aynı şeyleri yayıp duruyoruz :(

Öncedende yazmıştım.Konu açarken kodları Kod içine almanız gerekiyor </> bu işarete tıklayıp.
Acess ve excel dosyayı yükleyin bakalım abey aynı şeyleri yayıp duruyoruz :(

Abi bağışla; hemen örnek dosya ekliyorum abi.

Ekli dosyalar

• erdem.zip
    278 KB · Gösterim: 1
sorgu = "SELECT tamir.sýra_no, sum(tamir.adet) FROM tamir WHERE sýra_no ='" & sýra_no & "' group by tamir.sýra_no "
Else

Merhaba.
Değişenler yukardaki kısımlar.Ayrıca koda A30 silme koduda ekleyin.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yada.Alttaki gibi yapın ilgiliyerleri öncekinde yazdıklarımın.

sorgu = "SELECT tamir.sıra_no, sum(tamir.adet) as ToplamAdet FROM tamir WHERE sıra_no ='" & sıra_no & "' group by tamir.sıra_no "

Cells(30, "a").Value = DataKayitlari("ToplamAdet").Value

Sadece Adet toplam gelecekse Cells(30, "a").CopyFromRecordset DataKayitlari silip alttakini ekleyin.

C#:
Abi tam istediğim metot abi oldu abi. Bu kod satırı ile devam etsem olur mu abi ?

Refaz bey abi. Abi sorun çözüldü abi.
Çok çok teşekkürler değerli abim.
İyi akşamlar, selamlar, saygılar ve sevgilerle abi :)

Rica ederim,kolay gelsin üstad.
Eğer access deki adet sütunu sayısal olsaydı sorgudaki tek tırnaklar olmayacaktı bunuda ek olarak yazayım.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri