• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel de klasörden başka klasöre resim kopyalama hk.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

yucelweb

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
4
Excel V
Office 2010 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar benim küçük bir isteğim olacak. A sütununda bulunan stokkolarına ait isim olarak kaydedilmiş fotoğraf klasörüm var. Amacım bu stok koduna ail fotoğrafları bulmak ve başka klasöre kes yapıştır mantığı ile taşımak amaç resim adını bulup tek tek aramak yerine toplu iş dosyası olarak yapmak örnek excel tablosunu attım sizlere

A sütunundaki stok kodlarım var.
TumResimler klasöründe bu stokkodları ile aynı isimle kaydedilmiş sonlarına ek olarak _01 - _02 gibi _10 a kadar kaydedilmiş fotoğraflar oluyor. Hepsinin uzantısı JPG olacak. Örnek 7 fotoğraf varsa 1. kod için BBT00141MI_01 den BBT00141M_07 ye kadar belirtilen klasöre taşıyacak. Eğer fotoğrafta türkçe karakter problemi varsa o resmi taşımayacacak türkçe karakter problemi olanlar diye hücreye kodları ekleyecek ben fotoğrafları düzelticem. Kes yapıştır mantığı ile taşınacak.

Yardımlarınızı bekliyorum.

BBT00141MI
BBT01163TI
BBT01164TI
BBT01165TI
BBT01166TI
BBT01170TI

Ekli dosyalar

• CALISMA.xlsx
    13 KB · Gösterim: 6
Evet hocam şuan kontrol ettiğimde çok rahat bir şekilde çalıştı.
Elline emeğine sağlık yarın proje üzerinde deneme yapacağım. Eline Emeğine sağlık.

Hocam program çalıştı fotoğraf taşıma işlemi de tamamdır.
Deneyiniz yazdığınız yerde 2. Satır Resmi olmayan stokları D sütununa yazar. Burada A daki bütün değerleri aslında buraya yazıyor.
A sütununda benim stokkodlarım var. D ye ise aynı stok kodunu atıyor çünkü büyük ihtimalle aynı kodu fotoğrafta arıyor siz yazmışssınız. En alt satırda zaten aslında D ye bu kodu atmaması lazım çünkü

BBT00037YO stokkodunun fotoğrafı BBT00037YO_1 eşleşen resmidir. Yani resmi vardır. BBT00037YO_10 kadar olmasının sebebi ise bu BBT00037YO_1, BBT00037YO_2 ........... , BBT00037YO_10 gibi olmasının sebebi bu stokkoduna ait 10 tane fotoğraf olması yani D hücresinde bu kodun yazmaması lazım. Bunuda eklerseniz çok sevinirim hocam.

Deneyiniz yazdığınız yerde 2. Satır Resmi olmayan stokları D sütununa yazar. Burada A daki bütün değerleri aslında buraya yazıyor.
A sütununda benim stokkodlarım var. D ye ise aynı stok kodunu atıyor çünkü büyük ihtimalle aynı kodu fotoğrafta arıyor siz yazmışssınız. En alt satırda zaten aslında D ye bu kodu atmaması lazım çünkü

BBT00037YO stokkodunun fotoğrafı BBT00037YO_1 eşleşen resmidir. Yani resmi vardır. BBT00037YO_10 kadar olmasının sebebi ise bu BBT00037YO_1, BBT00037YO_2 ........... , BBT00037YO_10 gibi olmasının sebebi bu stokkoduna ait 10 tane fotoğraf olması yani D hücresinde bu kodun yazmaması lazım. Bunuda eklerseniz çok sevinirim hocam.
En son açıklamada dediğim gibi birebir eşleşen isim varsa yani klasöre atar BBT00037YO stok kodunun fotoğrafı BBT00037YO_1.jpg değildir BBT00037YO stok kodunun fotoğrafı resim klasöründe BBT00037YO.jpg olmalıdır eğer bu isimde yoksa D sütununa yazar. Eğer BBT00037YO ile eşleşenleri yazmasın derseniz _1 _2 eklentilerinin önemi kalmaz

Deneyiniz

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-RESIMYUKLE.xlsm
    51.2 KB · Gösterim: 3

Hocam yine sıkıntı var küçük proje attım ona göre bakar mısınız ?

Sizin test duruyor. Ama dedim ki isim düzeltme ve resim düzeltme ayrı sayfada olsun size attım eğer örnek benim
benim yazdığım gibi sonuç verirse çalışıyor demektir.
inceler misiniz.

Hocam yine sıkıntı var küçük proje attım ona göre bakar mısınız ?

Sizin test duruyor. Ama dedim ki isim düzeltme ve resim düzeltme ayrı sayfada olsun size attım eğer örnek benim
benim yazdığım gibi sonuç verirse çalışıyor demektir.
inceler misiniz.

Deneyiniz.
İlk olarak HATALI sayfasından başlayarak işlem yapınız, CALISMA sayfasında gerekli açıklamalara uygun olarak düzenlendi.

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsm
    99.1 KB · Gösterim: 3
Deneyiniz.
İlk olarak HATALI sayfasından başlayarak işlem yapınız, CALISMA sayfasında gerekli açıklamalara uygun olarak düzenlendi.
Hocam herşey çok güzel çalışıyor. Tek sıkıntı resim taşıma işlemi olmuş. Sadece Stokkodu_1 olan resimleri taşımış

22 fotoğraf olması gerekirken başarılı 5 tane gitmiş
Anastokkodu_1 olanları taşıyor sadece sizde kaç adet çıktı.

Hocam herşey çok güzel çalışıyor. Tek sıkıntı resim taşıma işlemi olmuş. Sadece Stokkodu_1 olan resimleri taşımış

22 fotoğraf olması gerekirken başarılı 5 tane gitmiş
Anastokkodu_1 olanları taşıyor sadece sizde kaç adet çıktı.
tek tek bastığımda düğmeye sırayla çekmeye başlıyor. adet adet 10 kez felan bastım taşıma işmemi başarılı dedim döngü olarak kayıt etmiyor herhalde.

tek tek bastığımda düğmeye sırayla çekmeye başlıyor. adet adet 10 kez felan bastım taşıma işmemi başarılı dedim döngü olarak kayıt etmiyor herhalde.
Deneyiniz. Tam eşleşme bulduğunda döngüden çıkmayıp diğerlerini de taşıyacaktır.

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsm
    103.5 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Deneyiniz. Tam eşleşme bulduğunda döngüden çıkmayıp diğerlerini de taşıyacaktır.

aynı hocam sadece tek resimleri getirdi. stokkodu_1 olanları çekiyor. düğmeye bastıkca stokodu_2 stokkodu_3 gelmeye devam ediyor.

aynı hocam sadece tek resimleri getirdi. stokkodu_1 olanları çekiyor. düğmeye bastıkca stokodu_2 stokkodu_3 gelmeye devam ediyor.

hocam tamam dosya aynı isimle karışmış. 3. butonu yeni gördün şuan tam istediğim gibi eline emeğine sağlık

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri