• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel Çalışma Kitaplarını Birleştirip Alt Alta Getirme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERDAL

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
31
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Değerli ExcelCozum.Com kullanıcıları;

Elimde aynı klasör içerisindeki Excel çalışma kitaplarını birleştirip alt alta getiren bir kod var. Benim istediğim ise; Klasör üzerinden seçim yapsın. Bu kodda klasör içerisindeki Excel çalışma kitaplarını seçmemiz gerekiyor.

İlgili kodu ekledim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• DOSYA BİRLEŞTİRME.txt
    6.3 KB · Gösterim: 37
Bu makroyu deneyin,
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Erdal Bey klasörün içindeki exceller aynı formatta mı? Tek sayfa mı var. Örnek bir dosya paylaşırsanız, yardımcı olabiliriz.

Hocam elinize emeğinize sağlık. Kodu denedim. Bu kodda klasör üzerinden seçim yapmıyor.
Hocam aradığım, klasörü seçtiğimde varsa alt klasörler içerisindeki tüm excel dosyalarını seçip altalta birleştirsin.
Kullandığım kod bunu yapıyor sıkıntısı excel dosyaları üzerenden seçim yapması.

Kalsör içerisindeki exceller aynı formatta ve tek sayfa var

'GetopenFilename' metodu ile yapılıyormuş. Ben uygulayamadım.

Dosya açmaya geçtiğinizde istediğiniz klasore geçip dosyalari secebilirsiniz. Zaten klasorler ve dosyayi seceyim demissiniz.

Klasör belliyse klasör seçmeye ne gerek var. Dosyaların bulunduğu klasörü belirtirseniz ona göre de ayarlanabilir.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri