• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Excel birinci tablodaki veriyi ikinci tabloya aktarma

Umuttatar

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ay sonlarında hakediş yapmaktayız hakediş excelimiz 3 sayfadan oluşmakta sorun şöyle;

STAR sekmesinde 23.01.2024 TIR 120 dakka Toplam Çalışma Süresi yazan sayıyı otomatik olarak DAKKALAR sekmesindeki 23.01.2024 TIR 120 çalıştıgı güne otomatik işlemesini istiyorum ama bir türlü yapamadım

Yapamadıgımdan dolayı mecbur tek tek habire sekmeler arası geçiş yapıyorum hangi gün hangi makine kaç dakka çalışmış bakıyorum sonra Dakkalar kısmındaki sekmeye gelip tek tek makineyi ve tarihi bulup yazıyorum o şekilde olunca mecbur iki iş oluyor ve bayagı zaman kaybediyorum ve hata yapma olasılıgım yükseliyor çünkü STAR sekmesindeki makine dakkaları ile DAKKALAR sekmesindeki birbirini tutmuyor tek tek kontrol etmesi de zor oluyor lütfen bilen biri yarımcı olabilir mi ? şimdiden cok teşşekür ederim

Ekli dosyalar

• STAR PUANTAJ- ARALIK VE OCAK 2024.xlsx
    96.7 KB · Gösterim: 3
Dener misiniz

Ekli dosyalar

119.8 KB · Gösterim: 1
Şuan attıgınızda oluyor fakat DAKKALAR sekmesinde üstte ki tarihleri 21.01.2024 ile 20.02.2024 arası yaptım mı olmuyor
1706030135021.png

sizin formülü kopyalıyıp yaptım fakat hepsinde ''0'' yazmaya başladı üstteki tarihleri değiştirdim

mesela:
STAR sekmesinde 23.01.2024 TIR 120 dakka Toplam Çalışma Süresi yazan sayıyı otomatik olarak DAKKALAR sekmesindeki 23.01.2024 TIR 120 çalıştıgı güne otomatik işlemesini istiyorum ama bir türlü yapamadım
demişsiniz.
STAR sayfasında 23.01.2024 tarihini bulamadım.
formüller şarta bağlı çalışır. herhangi bir hücrenin şartı iki sayfada da aynı tarih olmalı. o satırdaki araç olarak ta dakika olmalı.
siz yapıştırdığınız örneği gönderin. bakalım.

Sarı ile işaretledigim 21 ocak ile 20 şubat arasındakiler için bu işlemi yapmak istiyorum ama yine beceremedim
mesela:
demişsiniz.
STAR sayfasında 23.01.2024 tarihini bulamadım.
formüller şarta bağlı çalışır. herhangi bir hücrenin şartı iki sayfada da aynı tarih olmalı. o satırdaki araç olarak ta dakika olmalı.
siz yapıştırdığınız örneği gönderin. bakalım.

Ekli dosyalar

96.6 KB · Gösterim: 2
deneyin

Ekli dosyalar

• STAR PUANTAJ- ARALIK VE OCAK 2024 (1).xlsx
    96.6 KB · Gösterim: 0

Konuyu okuyanlar

Geri