• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel 2007 Denklem Yazma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Dixxz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
Office 2007 sürümü kullanıyorum word de denklem ekleme simgesi gözükürken excel de gözükmüyor denklem düzenleyici 3.0 yüklü gösteriyor ama excel de yok.
Ben excel 2007 de denklem yazmak istiyorum eklenti vb. gibi yollarla da olsa yazabilir miyim ?

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    38.3 KB · Gösterim: 7
  • 4.jpg
    4.jpg
    64.5 KB · Gösterim: 7
  • excel görüntüsü.jpg
    excel görüntüsü.jpg
    47.4 KB · Gösterim: 7
  • word görüntüsü.jpg
    word görüntüsü.jpg
    47.7 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Windows ayarlarınızdan Office güncellemeleriniz açık mı ? 2007 versiyonu kullanmadığımız için deneme şansımız yok ama office versiyonunuzun güncellemelerini yaparak deneyin. Eğer güncel halinde bile çıkmıyorsa eklenti yüklemeniz lazım misal aşağıdaki link gibi bir çok siteden arayabilirsiniz. bu editörü kurmanız gerekir.

Denedim 4.jpg de gözüküyor aktif denklem düzenleyici zaten anlatmak istediğim word de denklem ekleme var ama excel de yok bunun neden olabileceğini bilen varmıdır acaba

Excel de sağ üstten dosya /Şeridi özelleştir/Tüm komutlar çubuğunu açarak aşağıdan denklemlerle ülgili kısımları seçip ekle yapın sağ kutuya ekleyin (ekleme yaparken aşağıda yenı grup açmanız gerekebilir yeni grup açarsınız)..

Ekli dosyalar

• Denklem.PNG
    Denklem.PNG
    108 KB · Gösterim: 5
Maalesef denklemle ilgili bir şey yok dediğiniz yerde
1646822963345.png

Sizin ofiss versiyonunda yak demekki.

Office 2007 kullanıyorum denklem düzenleyici word de var excel de yok nedenini anlamıyorum yazılımsal bir şey değildir diye düşünüyorum

Sağdaki word
Soldaki excel

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama 2022-03-09 145539.jpg
    Ek Açıklama 2022-03-09 145539.jpg
    392.8 KB · Gösterim: 5
2007 versiyonunda word de var exelde olmayabilir, veya sizin ofisiniz orjinal değildir crack lı olabilir.

Şirket bilgisayarında var lisanslı office 2007 ondan sıkıntı değildir de excelde olmama ihtimali var mı yada eklenti vb. yazılım var mı ben word de denklemi yazıp excele atıyorum ama excel ekran görüntüsü gibi algılıyor daha sonra pdf ye çevirince denklemler ekran görüntüsü olduğu için kötü gözüküyor bunu çözmeye çalışıyorum ben aslında

Lisanslı bi sürüm yükleyin düzelir.

yanlış anladınız galiba lisanlı zaten office 2007

Windows ayarlarınızdan Office güncellemeleriniz açık mı ? 2007 versiyonu kullanmadığımız için deneme şansımız yok ama office versiyonunuzun güncellemelerini yaparak deneyin. Eğer güncel halinde bile çıkmıyorsa eklenti yüklemeniz lazım misal aşağıdaki link gibi bir çok siteden arayabilirsiniz. bu editörü kurmanız gerekir.

Çözüm
Güncellemeler açık

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama 2022-03-09 175415.jpg
    Ek Açıklama 2022-03-09 175415.jpg
    139 KB · Gösterim: 3
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri