• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü EPDK'dan motorin fiyatlarını alırken "ben robot değilim." tıklaması eklenmiş. aynı program ile motorin fiyatlarını çekebilmesi ne yapılmalı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ortak_Akıl

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
80
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
EPDK'dan motorin fiyatlarını alırken "ben robot değilim." tıklaması eklenmiş. aynı program ile motorin fiyatlarını çekebilmesi ne yapılmalı.
yardımcı olur musunuz.

Ekli dosyalar

• EPDK'dan motorin fiyatı.xlsm
    29.9 KB · Gösterim: 3
  • robot değilim eklemesi görüntüsü.jpg
    robot değilim eklemesi görüntüsü.jpg
    30 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Bu tür "Ben robot değilim" doğrulama sistemleri genellikle CAPTCHA adı verilen güvenlik önlemleridir ve amacı otomatik botlara karşı koruma sağlamaktır. Ancak, bu tür güvenlik önlemlerini atlamak veya geçmek, genellikle etik olmayan ve yasa dışı bir davranıştır. Bu tür önlemleri aşmak, bir web sitesinin güvenliğini tehlikeye atabilir ve hukuki sonuçlara yol açabilir.
Yasal ve etik bir çerçevede hareket etmek önemlidir. Bu tür sistemlere karşı mücadele etmek yerine, web geliştiricileri ve güvenlik uzmanları tarafından uygulanan önlemlerin amacına saygı göstermek daha doğru bir yaklaşımdır. Unutmayın ki güvenlik, internet üzerindeki deneyimlerimizi korumak için önemlidir.
Ek olarak bir yazılım ile işlem yapılıyorsa bunun için Api...
Bu tür "Ben robot değilim" doğrulama sistemleri genellikle CAPTCHA adı verilen güvenlik önlemleridir ve amacı otomatik botlara karşı koruma sağlamaktır. Ancak, bu tür güvenlik önlemlerini atlamak veya geçmek, genellikle etik olmayan ve yasa dışı bir davranıştır. Bu tür önlemleri aşmak, bir web sitesinin güvenliğini tehlikeye atabilir ve hukuki sonuçlara yol açabilir.
Yasal ve etik bir çerçevede hareket etmek önemlidir. Bu tür sistemlere karşı mücadele etmek yerine, web geliştiricileri ve güvenlik uzmanları tarafından uygulanan önlemlerin amacına saygı göstermek daha doğru bir yaklaşımdır. Unutmayın ki güvenlik, internet üzerindeki deneyimlerimizi korumak için önemlidir.
Ek olarak bir yazılım ile işlem yapılıyorsa bunun için Api kullanımı ile servis sunucu doğrulama ile yapılabilir. Aksinde yapan elbette olur yani yapılır ama etik ahlak sahibi kimse yapmaz.

Burayı incelerseniz çözüm bulursunuz.

Çözüm
amacım yasa dışı yollara başvurarak bir şeyler yapmak değil.
madem yasal değil. o zaman bir şey yapmaya gerek yok.
hayırlısı olsun inşaallah.
teşekkür ederim bilgilendirme için.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri