• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü En düşük teklifi vereni ve en düşük teklif verilen ürünü nasıl görebiliriz

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

smile66

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
En düşük teklifi vereni ve en düşük teklif verilen ürünü nasıl görebiliriz.
Ekli dosyada sorularımı detyalıca yazdım.

Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• DT_Rüstem1.xlsm
    65.4 KB · Gösterim: 19
Merhaba umarım yardımcı olur,

Ekli dosyalar

• Copy of DT_Rüstem1.xlsm
    55.3 KB · Gösterim: 12
Çözüm
Merhaba,
"Bu alanlara hangi firma hangi ürüne en düşük teklifi vermişsse o ürün ve firmanın teklif ettiği fiyat gelecek" burada bir yanlışlık yok mu?
Alımlar kalem kalem teklifler üzerinden mi yapılıyor? Bildiğim kadarıyla alımlar toplam teklif üzerinden yapılır.

Ekli dosyalar

• DT_Rüstem1.xlsm
    54.3 KB · Gösterim: 10
Biz eskidik desene.
Yıllarca ihale-alım/satım yaptım. Zaten Excelle o zaman tanıştım.

Evet biz eskidik. :) :)

Listede iki tane "FOSFORLU KALEM TURUNCU" var. Ayrımı neye göre yapılacak? Miktarına göre mi?

B22,
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

D22,
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

E22,
Kod:

F22,
Kod:

I22,
Kod:

hücrelerine yazarak aşağı çekin.

En düşük değer konusu hala muamma. O konuda biraz detay verin.

Satıra göre. Birinde Firma3, diğerinde Firma4 en ucuz fiyatlı.

İki tane. Israr ediyorum :)

İki olma ihtimali oluyor mu. Yoksa her kalem tek mi oluyor?

sonuçta bu formül durumunu görmek için burada hepsine 1 diyelim zaten birden fazla o ürünün sayısını ona göre yazıyoruz

İki seçenek var,
Siz firma adını çekmişsiniz. Firma adına göre arama yapılır.
yada firma yokmuş gibi işlem yapılır.

Deneyiniz,
L22 hücresine yazıp aşağı çekin. İki formülde aynı sonucu verir. Birinci sizin çektiğiniz firma adına göre, diğeri ürün adına göre
Kod:
Kod:

Yandaki tablodan kurtulmak için ikinci kullanın. Oluşan değer göre firma adını çekin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri