• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü En az 3 şartlı EĞER formülü kurma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

uyanikland

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba, 2 den fazla Eğer şartı taşıyan bir formül yapmak istiyorum ama ne yaptıysam olmadı yardımcı olabilir misiniz? Örneğin, ilgili satırdaki rakam eğer sıfıra eşitse ‘HESAP KAPALI’ sıfırdan büyükse ‘BORÇLU’ sıfırdan küçükse ‘ALACAKLI’ yazsın istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba,

Deneyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

JavaScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Şeklinde deneyebilirsiniz

PHP:
Yukarıda ki alternatif, A1 hücresinin boş olma durumunu da size geri bildirim döndürür

Merhaba, denedim ama borçlu ve alacaklı yazıyor hesap kapalı yazmıyor yine alacaklı yazıyor benim denediklerimde de bu şekildeydi Sıkıntı nerede anlayamadım
Hata yapıyorsunuz bir yerde.
0'a eşitse hesap kapalı yazar.

Merhabalar;
Verilen çözümlerde sıkıntı yok. Yapılan hata şuradan kaynaklı olabilir. Hücre biçimlendirmeden virgülden sonraki kısımları azalttıysanız 0 gibi görünüyor olabilir ama arka planda 0 dan sonraki virgülden sonraki kısımlardan ötürü hesap kapalı yazmaz bu da gayet doğal. Bu durumda Yuvarla formüllerini kullanmanız lazım. Konunun daha netleşmesi için örnek dosyanızı paylaşırsanız daha net cevaplar olur. İyi çalışmalar dilerim.

Merhabalar;
Verilen çözümlerde sıkıntı yok. Yapılan hata şuradan kaynaklı olabilir. Hücre biçimlendirmeden virgülden sonraki kısımları azalttıysanız 0 gibi görünüyor olabilir ama arka planda 0 dan sonraki virgülden sonraki kısımlardan ötürü hesap kapalı yazmaz bu da gayet doğal. Bu durumda Yuvarla formüllerini kullanmanız lazım. Konunun daha netleşmesi için örnek dosyanızı paylaşırsanız daha net cevaplar olur. İyi çalışmalar dilerim.
Merhaaba, ilgili dosya ektedir. Müsait olduğunuzda inceleyebilir misiniz size zahmet? Size zahmet veriyorum ama yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• CARİ HESAP EKSTRESİ.xlsm
    67.4 KB · Gösterim: 5
Merhaba dosyanızı inceledim. #6. mesajda belirttiğim gibi J1 hücresine sağ tıklayıp hücreleri biçimlendir penceresinden sayı sekmesinde ondalık basamak sayısını 8 9 gibi arttırın. J1 1hücresinde var olan sayının 0 olmadığını göreceksiniz. virgünden sonraki kısımları 0 dan büyük olduğu sayı anlamına gelir. Bu durum için j1e aşağıdaki formülü yazabilirsiniz.

Kod:

E6 hücresinde uyguladığınız çarpma işlemini duyarlılık ayarı yapın.
Kod:

Çözüm
İyi çalışmalar.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri