• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Eğer ve indis formül kullanımı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

bektas

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
10
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Bir formül üretmeye çalışıyorum lakin ne kadar denesem de sonuç 0 oluyor.
Yapmak istediğim formül ;

A= günlük kurlarımın olduğu yer A da herhangi bir değer yazmıyor ise ise B & C dikey ve yatay arayarak çakıştığı yeri getirmesi.

Yapmış olduğum formüller ;

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
" çalışıyor "
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
" çalışıyor"

Bunları birleştiriyorum eğer günlük kur yazıyor ise sonuç doğru ama boş olduğunda indis çalışmıyor sürekli 0 yazıyor

Birleşmiş hali
C#:
Bu konuda yardımınız beklemekteyim.
Kolay gelsin.

1644226552424.png
C++:

ekledim.

Ekli dosyalar

• dosya.xlsx
    13.3 KB · Gösterim: 12
Merhabalar; Aklınızdaki çözüm yolundan ziyade hangi hücreye formül yazmak istiyorsunuz. Ayrıca yapmaya çalıştığınız işlemi biraz daha net açıklasaydınız daha iyi olurdu. AMA formülünüzden anladığım kadarıyla aşağıdaki formülü deneyiniz.

Kod:

Konuyu tekrar açıklıyayım.

A sekmesi elle günlük kuru girdiğim yer
Kuru seçme aldığımız ürünün cinsi dolar ,euro

A yani günlük kur yerinde sayı yoksa tarihe göre bulması ve TL nin altında 13TL yerinde bulunan deger ile çarpıp yazması.
A hücresi dolu ise o hücreden fiyat cekmesi yazdığınız formülü yaptım ama formülleri birleştirince 0 değer görüyorum

1644232268714.png

Deneyiniz.

Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri