• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Eğer A1 Hücresi "SSL" Değerini İçeriyorsa B1="SALI" Olsun

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

furDel

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sub deneme() Select Case Range("A1").Value Case Range("A1").Value Like "*" & "PTS" & "*" Range("B1").Value = "PAZARTESİ" Case Range("A1").Value Like "*" & "SSL" & "*" Range("B1").Value = "SALI" Case Range("A1").Value Like "*" & "CRS" & "*" Range("B1").Value = "ÇARŞAMBA" Case Else Range("B1") = "HATA" End Select End Sub
Arkadaşlar yukarıdakine benzer bir kodum var. Eğer A1 hücresinde PTS yazıyorsa B1 hücresinin değerinin "Pazartesi"; "SSL" yazıyorsa B1 hücresinin "SALI"; eğer a1="CRS" ise de B1 hücresinde "ÇARŞAMBA" yazmasını istiyorum bunun için yukarıdaki gibi bir kod yazdım ama A1 hücresine "SSL" yazıp kodu çalıştırdığımda "HATA" mesajını alıyorum. Bunu nasıl yapabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim

Alternatif olarak, baştaki
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
satırını şöyle yapın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Deneyiniz.
Kod:

Alternatif olarak B1 hücresine formül yazabilirsiniz, daha pratik olmaz mı?
mesela;

Apache config:

gibi.

Ha yok illa macro çalışsın derseniz de;

Apache config:

olabilir.

Kodlar çalışıyor yardım eden herkese çok teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri