Çözüldü Döviz türüne göre toplam alma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Huzeyfe

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
9
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
.
Merhaba,

Ekteki dosyada B, C, D kolonlarında "Döviz türüne göre alt toplam alma" nasıl yapabilirim?

Örnek: Şubat ayını seçtiğimde o aya göre veya farklı bir ay seçersem ona göre alt toplam gelmesi gerekiyor.

Teşekkürler

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    15.4 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Merhaba Alttoplamdan Kasıt A-M sütunlarını Veri menüsünden Filtrelediğinizi varsayıyorum. Ve oradan hangi ay seçilirse Alttoplamı öyle alacağınızı düşünerekten

B2 hücresine aşağıdaki formülü yazıp sağa sürükleyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

B3 hücresine de aşağıdaki formülü yazıp sağa sürükleyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bafly963

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
5
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Huzeyfe Bey merhaba,

Ekli dosyada C1 ve C2 hücrelerinden yıl ve ay seçerek devam ediniz. Dilerseniz A ve B kolonlarını gizleyebilirsiniz. Buna ek olarak yapacağınız seçime göre "Net Tutarın" alt toplamını getirmek mantıklı iken "Net Birim fiyatın" alt toplamını almak bana mantıklı gelmedi ama yine de istediğiniz şekilde getirdim.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• Şarta Göre Toplam Formülü.xlsx
    21.2 KB · Gösterim: 3

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,427
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba Alttoplamdan Kasıt A-M sütunlarını Veri menüsünden Filtrelediğinizi varsayıyorum. Ve oradan hangi ay seçilirse Alttoplamı öyle alacağınızı düşünerekten

B2 hücresine aşağıdaki formülü yazıp sağa sürükleyiniz.
Kod:

B3 hücresine de aşağıdaki formülü yazıp sağa sürükleyiniz.
Kod:

Çözüm

Huzeyfe

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
9
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
"Net Birim fiyatın" alt toplamını almak bana mantıklı gelmedi

Mustafa Bey merhaba,

Epey uğraşmışsınız... Zahmet etmişsiniz... Veri doğrulamalar, ay ve yıl yardımcı sütunlar... Epey bir emek sarf etmişsiniz... Mahcup oldum, çok teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi bana da birim fiyatın toplamını almak mantıklı gelmedi ama genel müdürümüz sağ olsun görmek ister...

Sorun çözülmüştür. Değerli ilginiz için teşekkür ederim.

Merhaba Alttoplamdan Kasıt A-M sütunlarını Veri menüsünden Filtrelediğinizi varsayıyorum.

Merhabalar, eksik yazmışım kusura bakmayın... Aynen dediğiniz gibi... Formüller sorunsuz çalıştı...

Sorun çözülmüştür. Emeğiniz ve özverili yardımınız için çok teşekkür ederim.

-----

Admin'e not: Konular çözüldüğünde dakikasında saniyesinde hemen kilitlemesen nasıl olur? ;)

Belki konuyu soran ilave bir şey soracak... Veya konuya yanıt yazanların son sözleri olacak... ;)

Bir gün sonra kilit takılsa daha iyi olur sanki...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar