Soru Dosyayı kapatıp açma makrosu

Dirican

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
9
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Açık olan bu BENZİNPRO DiricanV4.xlsm dosyasını kaydetmeden kapatıp sonra G:\Drive'ım\BENZİNPRO DiricanV4.xlsm dosyasını açma makrosu rica edebilirmiyim

Dirican

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
9
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Hocam kapatıyor ama açmıyor. Kapatmayı devre dışı bırakıyorum ilgili dosyayı açıyor ama kapatıp açma iki bir arada çalışmıyor.
Aşağıdaki Makroyuda denedim olmadı.

C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

aeGNoR

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
867
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Kapatıp açmayı yapacağınız dosya üzerinde mi yazıyorsunuz kodları?

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,420
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
aeGNoR hocam Sub program güncelle demişse muhtemelen açık olan dosyaya kodları yazmaya çalışıyor. Makrodan hiç anlamam ama açık olan dosyayı kaydetmeden kapatıp tekrar açmak ne gibi bir ihtiyacı karşılar.. Range.A1 activate komutu gibi bir ihtiyaç mı var ortada bilemedim artık

aeGNoR

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
867
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
aeGNoR hocam Sub program güncelle demişse muhtemelen açık olan dosyaya kodları yazmaya çalışıyor. Makrodan hiç anlamam ama açık olan dosyayı kaydetmeden kapatıp tekrar açmak ne gibi bir ihtiyacı karşılar.. Range.A1 activate komutu gibi bir ihtiyaç mı var ortada bilemedim artık
Makronun çalıştığı dosya kapanıyorsa makro çalışmaya devam etmez. Zaten dosyayı kaydetmeden kapatıp tekrar açmak dosyada herhangi bir değişikliğe yol açmayacağı için böyle bir makronun çalışması ya da çalışmaması arasında herhangi bir fark yok.

Dirican

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
9
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Açık olan Makronun çalıştığı dosyada kapanııyor makro dosyayı tekrar açsın istiyorum bu mümkün değilmi

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,420
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Sn. Dirican excelde kesinlikle olmaz diye bir tabir yanlış olur illaki bir yöntemi olabilir windowsun görev zamanlayıcısına görev ekleyip dosyayı belirli bir süre sonra açma gibi dolaylı uzunca yöntemleri düşünülebilir... ama sizin açık olan dosyaya yazılacak makro ile açıp kapatmanızdaki mantığı ve sebebini neden böyle birşeye ihtiyaç duyduğunu tam olarak net açıklarsanız belki daha farklı yöntemlerle (kulağı tersten tutmayıp da) sorununuz belki daha basit bir şekilde halledilebilir.

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,156
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Dosyayı kaydetmeden kapatıp, aynı dosyayı tekrar açmak mı istiyorsunuz?

Dirican

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
9
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Şöyle hocam. Bir excell dosyasını 3-4 bilgisayarda açıyoruz. Ana bilgisayardan ağ üzerinde paylaşılıyor. Ana bilgisyarda değişiklik öğleden önce ve öğleden sonra günde 2 defa değişiklik yaptığım zaman diğer bilgisyarlarda Güncell Makrosu ile Exceli kapatıp tekrar açsın istiyorum.

Dirican

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
9
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Hocam kusura bakmayın bunu makromu atayacağım yoksa çalışma kitabı workbook kısmına mı?

mucit77

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
kusura bakmayın bunu makromu atayacağım yoksa çalışma kitabı workbook kısmına mı?
Estağfurullah, asıl siz kusura bakmayın.
Yukarıda kendi paylaştığınız kodun yerine belirttiğim kodları kullanacaksınız. Makro mu atarsınız, workbook kısmına mı yazarsınız size kalmış.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Not: Paylaşılan bir dosyada deneme imkânım olmadı.

Konuyu okuyanlar