• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Döngüsel olarak tarih değiştirme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

nicotin

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Bulunduğumuz günün tarihini c2,c6,c10 (kırmızı,mavi,yeşil) hücrelerine sıra ile döngüsel olarak nasıl yazdırabilirim. Yani bugünün tarihi bugün kırmızı hücredeyken yarın mavide öbürgün yeşilde sonraki gün tekrar kırmızıda olacak şekilde bir förmül mümkünmüdür. (Amaç B satırındaki a,b,c gruplarına hergün dönüşümlü olarak görevlendirmek)

Ekli dosyalar

• Döngüsel Tarih.xlsx
    14.4 KB · Gösterim: 6
C5 hücresine yazıp aşağı doğru sürükleyin. Her gün sırasıyla sadece 1 gruba bugünün tarihini yazar diğer kutuları boş bırakır.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
merhabalar denermisiniz

Ekli dosyalar

• Döngüsel Tarih.xlsx
    9.8 KB · Gösterim: 5
Kullandığım Pc kurumsal firmanın olduğu için tarihini değiştiremiyorum, tarih atsın sonucu yazacağım. şimdiden teşekkürler.

Kullandığım Pc kurumsal firmanın olduğu için tarihini değiştiremiyorum, tarih atsın sonucu yazacağım. şimdiden teşekkürler.
Yarını yada ertesi gününü beklemenize gerek yok aslen.. şöyle deneme yapabilirsiniz. Aşağıdaki formülü şöyle yaparsanız tıpkı yarınmış gibi olur. Yani sadece ilk BUGÜN() formülüne +1 eklerseniz yarın ki görüntüyü elde edersiniz. +2 eklerseniz ertesi günün tablodaki görüntüsünü elde edersiniz. Ayrıca formülde sadece a b c şeklinde 3 grup olduğu için mod(;3) kullanıldı 6 grup var ise mod(;6) yaparsınız..

C-like:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

merhabalar denermisiniz
Bu olmaz ilk hücre (Kırmızı) hep bulunduğumuz (bugünün) tarihini verecek. Benim istediğim yarın ikinci hücre (Mavi) o günün tarihini versin, sonraki gün üçüncü hücre (Yeşil) o günün tarihini verecek ve tekrar başa dönüp aynı şekilde devam edecek. teşekkürler.

Kırmızı hücreye
Kod:
Mavi hücreye
Kod:
Yeşil hücreye
Kod:
formüllerini uygulayın.

Kırmızı hücreye
Kod:
Mavi hücreye
Kod:
Yeşil hücreye
Kod:
formüllerini uygulayın.

VetExc in verdiği formül işimi gördü​

Alicimri bu förmülde aynı şekilde işlevselliği aynı.​

ilginize emeğinize teşekkür ediyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri