• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Dolu Hücreye göre işlem yapmak

elifcanli

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba, sol taraftaki unvanlara göre belirlenmiş bir kartezyende çarpı olarak işaretlenenlerin yukarıdaki isimlerin yan taraftaki sayfaya yukardan aşağı sıralayan bir formüle ihtiyacım var...

Ekli dosyalar

• Soru.xlsx
    46.8 KB · Gösterim: 10
Merhabalar
Manuel örnekleme yapabilirmisiniz (olmasını istediğiniz şekli ile)

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Soru.xlsx
    201.9 KB · Gösterim: 6
Merhabalar
Manuel örnekleme yapabilirmisiniz (olmasını istediğiniz şekli ile)
Merhaba Ben isim listesini ve neye göre yapacağımı anlatmamışım... Özür dilerim. Evet ben iki tane manuel örnek yaptım. İstediğim çalışmadaki konu örnekle daha net anlaşılacaktır sanırım. Ben L1 hücresine göre onların her birinin PDF olarak kaydederek kişilere mail yoluyora gönderilmesi için başka bir makro kodu yazıyor olacağım.

Ekli dosyalar

• Soru Denemesi.xlsx
    58.8 KB · Gösterim: 3
Çalışmanız için teşekkür ederim ancak ben net anlatamadığım için sanırım formülünüz benim için çok geçerli olmadı...

Sanırım tüm çarpı ile işaretlenen hücreleri seçerek getiren bir formül yazdınız. Onu ünvana göre sıralama yapıp tek tek seçerek yapabilirim de, biraz uğraştırcı geldi... Ben formülünüzü orjinal dosyamda denedim ve başarılı olamadım, örnek için isimleri ve kodları küçülterek yazmıştım sanırım orda bir şeylerin değişmesi gerekecek. Yani bu formülü kurgularken nasıl bir yol izlediğinizi merak ettim. Mümkünse bir Video ile anlatabilir misiniz? Eminim bir çok kişinin işine yarayacak şahane bir çalışma olacaktır. İçi dolu kartezyenlere göre değerleri otomatik alabilen bir formül nasıl yazılır şeklinde...

Sorunuzu ve sayfa yapısını tam anlayamadığımı söylemeliyim...

Excel365 kullanıcısı olduğunuzdan
C4 hücresine
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
yazılır.
Sonuçlar, C-D-E kolonlarına dökülür.

Formülün %90 ı, alanların tanımlanmasına ait. Sanıyorum ki, Teslim sayfasındaki veriler hem aşağıya doğru ve hem de sağa doğru uzayacaktır. O nedenle, formülde bunlar dinamik alan olarak tanımlandı.

Sonuçların uygun olabilmesi için, seçilen unvanın Teslim sayfasındaki unvanlarla karakter bazında bire-bir AYNI olup eşleşmesi gerekmektedir. O nedenle sayfada, F2 hücresinde unvan seçimine yönelik Açılır Liste vardır. Açılır Listeye referans, Teslim sayfasındaki unvanlar olup, VDlist adında bir ad tanımlaması ile yapılmıştır.
Unvan seçimini açılır listeden yaptıktan sonra sonuçlar otomatik dökülecektir.

Ekli dosyalar

• Soru_365.xlsx
    49.5 KB · Gösterim: 0
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Soru (1).xlsx
    89.5 KB · Gösterim: 2

Konuyu okuyanlar

Geri