Çözüldü Dizi formüllerini koda çevirmek.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba.

Ekli dosyamda EZBER, ÖDEV isimli sayfalarda B1 hücrelerine sınıf adlarını yazınca OKUL isimli sayfadan öğrencileri C ve D sütunlarıa numara ve ad soyad olarak listeleyen dizi formülleri var. Bu formüllerin yaptığı işi dosyamın boyutu gittikçe büyüdüğü için kodlarla yaptırmak istiyorum. Ben B1 hücresine sınıfın adını yazıp enter yapınca sınıflar bu şekilde listelensin.

Aynı dosyanın 4A isimli sayfasında da benzer bir durum sözkonusu. Ancak buradaki dizi formüllerinin NO ve AD SOYAD aynı hücreye gelecek şekilde ve ardışık iki öğrenci A ve F sütunlarında yanyana (1. ile 2., 3. ile 4. gibi) gelecek şekilde listelenmesi gerekiyor. Bu 4A sayfasını 34 öğrenciyi alacak şekilde düzenlemiştim. Ancak her sene öğrenci sayısı artıyor. Bu sene bazı sınıflar 41 kişi oldular. Yazılacak formül öğrenci sayısı mevcut forma sığmıyorsa satırları yeteri kadar çoğaltıp A22 den sonraki bölümü eklenen satırların altına koymalı. Bu 4A isimli sayfanın çıktısını alacağım için kodlar görsel olarakta ayarlama yapmalı.

Umarım detaylı anlatabilmişimdir. Saygılar.

Ekli dosyalar

• 2023-24 DİN DERSİ PROGRAMI ÖRNEK.xlsm
    354.8 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Üstadım merhaba. Çok güzel olmuş. Eline yüreğine sağlık. EZBER ve ÖDEV isimli sayfaları tamamen formüllerden kurtarmak adına A ve B sütunlarında öğrencilere sıra numarası veren formülleri de bertaraf edersek bu bölüm tamamlanmış olacak. Sayfa korumasını formülleri korumak adına koymuştum. Şifresizdiler. Saygılar.

Caylak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
682
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Merhabalar,
Ekli dosyayı inceleyin

Ekli dosyalar

346.5 KB · Gösterim: 1

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Caylak. 4A sayfası çok güzel olmuş. Eline sağlık. EZBER, ÖDEV isimli sayfalarda kodlanırsa çok güzel olacak.

Caylak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
682
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Merhabalar
Deneyiniz,
Anladığım kadarıyla bahsettiğiniz sayfalardaki B1 hücresini değiştirdiğimizde ilgili sınıfın öğrencileri listelenecekti. Dosyanız buna göre düzenlendi.
Ödev sayfası korumalı olduğu için hata verdi fakat daha sonra normal işledi, siz kontrollerini yaparsınız.

Ekli dosyalar

346.9 KB · Gösterim: 2

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Üstadım merhaba. Çok güzel olmuş. Eline yüreğine sağlık. EZBER ve ÖDEV isimli sayfaları tamamen formüllerden kurtarmak adına A ve B sütunlarında öğrencilere sıra numarası veren formülleri de bertaraf edersek bu bölüm tamamlanmış olacak. Sayfa korumasını formülleri korumak adına koymuştum. Şifresizdiler. Saygılar.

Caylak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
682
Excel Versiyonu
Office 2013 TR

Ekli dosyalar

345.1 KB · Gösterim: 3
Çözüm

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Caylak üstadım. Bu dosyada halily ve senin çok emeğin geçti. Rabbim emeklerinizi karşılıksız bırakmaz inşallah.Hakkınızı helal edin. Minnettarım. Saygılar.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar