Çözüldü Değerleri Bir Aralıkta Aratıp Farklı Değer Yazdırmak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

alayama

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2010 EN
Konuyu Başlatan
Herkese Merhaba,

Bir süredir çözemediğim bir formül ile uğraşıyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Aslında istediğim şeyi yaptım ancak formül gereksiz uzun oldu ve yeni değerler ekledikçe, formülü de değiştirmem gerekiyor.

Adsız.jpg

Resimdeki Tablo-1'de sarı ile işaretli olan yerdeki verileri ben giriyorum. Bu verileri, tablo-2'deki verilerle karşılaştırıp, yeşil olan kısımdaki değeleri, tablo-2'den otomatik çekmek istiyorum. KM değerlerini, tablo-2'de aralık olarak vermem gerekiyor, yani tablo-1'e girdiğim KM'değerini tablo-2' iki sütun arasında bakmam gerekiyor.

Çözüm
Makrolu örnek ve kodlar (Kodlar Sayfa1 in kod modülünde)
Tablo2 nin İlk hücresinde (Örnek dosyada K2) KM yazmalı
Tablo1 de sütun başlığı için KM yazmayın (Örnek dosyada Mesafe)
Tablo1 ve Tablo2 nin hangi aralıkta olduğu önemli değil
Tablo1 de verileri girdikten sonra verilerden sonraki ilk hücrede çift tıklayın (Örnek dosyada G3 hücresi)
Tablo1 ve Tablo2 istediğiniz kadar veri girebilirsiniz.
ÖNEMLİ Tablo2 de satır atlamayın, arada boş satır olmasın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,172
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Makrolu örnek ve kodlar (Kodlar Sayfa1 in kod modülünde)
Tablo2 nin İlk hücresinde (Örnek dosyada K2) KM yazmalı
Tablo1 de sütun başlığı için KM yazmayın (Örnek dosyada Mesafe)
Tablo1 ve Tablo2 nin hangi aralıkta olduğu önemli değil
Tablo1 de verileri girdikten sonra verilerden sonraki ilk hücrede çift tıklayın (Örnek dosyada G3 hücresi)
Tablo1 ve Tablo2 istediğiniz kadar veri girebilirsiniz.
ÖNEMLİ Tablo2 de SATIR atlamayın, arada boş SATIR olmasın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsm
    14.7 KB · Gösterim: 1
Son düzenleme:
Çözüm

deylema

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba, diğer konularda arattım ama en yakın burayı bulabildim. benimde şöyle bir sorum var: elimde bir excel dosyası var. ben şunu yapmak istiyorum. A sütunundaki değerler ile D sütunundaki değerleri karşılaştırsın EĞER aynı olan hücre varsa E sütununa B sütununda bulunan karşılıklarını yazsın. yardımcı olursanız çok sevinirim. aşağıdaki örnekte D sütunundaki 22 değerinin bulunduğu hücrenin yanındaki(E sütunundaki karşılında bulunan hücreye) hücreye y değerini yazdırmak istiyorum.
ABCDE
11x 99
22y 0
33z 9
44t 22
55m kh
66n 776

Miraga

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
614
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba, diğer konularda arattım ama en yakın burayı bulabildim. benimde şöyle bir sorum var: elimde bir excel dosyası var. ben şunu yapmak istiyorum. A sütunundaki değerler ile D sütunundaki değerleri karşılaştırsın EĞER aynı olan hücre varsa E sütununa B sütununda bulunan karşılıklarını yazsın. yardımcı olursanız çok sevinirim. aşağıdaki örnekte D sütunundaki 22 değerinin bulunduğu hücrenin yanındaki(E sütunundaki karşılında bulunan hücreye) hücreye y değerini yazdırmak istiyorum.
ABCDE
11x99
22y0
33z9
44t22
55mkh
66n776
sanırım bunun için ayrı soru açmak gerekiyor

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar