• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü ComboBox ile Seç TextBoxta Ara ve ListBox'a Getir

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Hsn55

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
92
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar;
Ekli örnek dosyamda Ana Sayfa ve Kayıtlar isminde iki sayfam var.
1- Kaydet butonu ile Ana Sayfadaki C7:C11 ve F7:F9 hücrelerine girilen verileri Kayıtlar sayfasına kayıt yapılacak. Aynı Dava Takip Numarasından kayıt varsa "Önceden kayıt yapılmış Güncellensin mi? " Uyarısı verecek. Tamam dersek kayıt güncellenecek. Hayırı seçersek iptal edecek.
2-.ComboBox İle Kayıtlar sayfasındaki C3:J3 hücresindeki sütunlardaki seçilen verilere göre Örneğin: .ComboBox 'tan Esas Nosunu seçiğim zaman Textboxt ta Combobox tan seçilen veriye göre arama yaparak bulunan kayıtları Listbox'a getirecek. No: TextBox ta arama ilk girilen harften başlayarak arama yapacak.(Örneğin Esas Nosuna göre arama yaptığım zaman 2 yazdığımda 2 ile başlayan kayıtlar gelecek .Süzmeyi ona göre yapacak.
3-Listboxa gelen veriyi seçiğim zaman ilgili veriler Ana Sayfadaki C7:C11 ve F7:F9 hücrelerine gelecek.
4-Listboxta ilgili bulunan kaydı seçip Sil butonuna bastığımda ilgili kayıt Kayıtlar sayfasından tamamen silinecek.
Destek ve yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar

Ekli dosyalar

• örnek.xlsm
    20.1 KB · Gösterim: 56
Çözüm
Dosyanız bende sorunsuz çalışıyor.
Sanırım versiyon uyumsuzluğu var.
Bir de alttaki dosyayı deneyiniz.
Yine olmaz ise yapacak bir şeyim kalmadı.
Private Sub ListBox1_Click() için
End sub yapmamışsınız.

Dosyanın son halinde açarken şu makroda hata veriyor.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• son.xlsm
    1.4 MB · Gösterim: 4
Hocam ne kadar uğraştıysam bir türlü yapamadım. Listbox1 i redim formatına çeviriyor

Dosyanız ekte.

Ekli dosyalar

• son.xlsm
    1.3 MB · Gösterim: 10
Merhabalar;
Hocam dosya yine aynı hatayı veriyor. Birkaç kez açıp kapattıktan sonra yine aynı şekilde oluyor. Listbox,Textbox,ComboBoxbu resim formatına alıyor.

Bu da alternatif olsun,,,

Ekli dosyalar

• örnek (2).xlsm
    39 KB · Gösterim: 13
Sayın Artemis teşekkür ederim. Sizin dosyada sorun çıkmadı . Çalışıyor. Makroya aşağıdaki ilaveleri yapılabilirse sorunsuz olarak kullanabileceğimi düşünüyorum
1-Kayıt Yaparken Dava Takip Numarası boş olamaz uyarını vermesi gerekiyor. Dava boş olduğu halde kayıt yapıyor.
2-Girmek istediğiniz kayıt zaten var güncellensin mi? Eveti seçersem Kayıt güncelendi. Hayırı Seçersem güncelleme iptal edildi uyarısı verse
3-Kayıt Güncelemesi yada yeni bir kayıt yapıldığı zaman Ana Sayfadaki veriler kayboluyor. Kalması gerekiyor.
4-Yeni bir kayıt yada güncelleme yapıldığı zaman yapılan kayıtları anlık Listbox1 de görebilmeliyiz.
5-Textbox1 de aranacak verinin ilk harf yada rakamını girersek buluyor.Bütün harf ve rakamlarda bulmalı Örneğin : Listbox1 de TC Kimlik No:123517 olsun. Ben Textbox1 e 35 yazdığım zaman TC noların içerisinde tüm 35 olanları listelemesi lazım.
6-Bulunan verileri Listbox1 de çift tıklama yaprak geliyor. Tek tıklama ile veriler gelmeli.
7-Textbox1 in içerisini delete yaptığım zaman Listbox1 e tüm kayıtlar gelmeli.
8-Dava Takip No tek olduğundan 2.bir seferde aynı numara kaydına izin vermemesi gerekiyor.

Bu madde uzun zaman soru olarak kaldı buraya çözüldü işareti atın ,, yeni soruları başka soru maddesi olarak girin.

Sayın Baltanın yapmış olduğu kodlar tüm maddelerde belirtiğim isteklerimi karşılıyor. Fakat dosya nedense bir kaç açıp kapattığımda her ndense hata veriyor. Açılmıyor. Açılmış gibi yapıyor. Anlamış değilim. Allah razı olsun. Dosya ile ilgili her talebime dönüş yaptı. Fakat dosyayı asıl dosyama uyarlamaya çekiniyorum. Çünkü bayağı bir düzenleme yapacağım için emeklerin boşa gitmesinden çekiniyorum.
İyi akşamlar

#24 nolu mesajdan dosyayı tekrar indirip dener misiniz.

Hocam şuan için bir sıkıntı görünmüyor. Nereyi değiştirdiniz. Bilgi verebilir misiniz?

Set ana = Sheets("ANA SAYFA")
yapıp Sayfa1 yazan yerleri ana olarak değiştirdim.

Hocam gene sıkıntı çıkarıyor. Sıkıntı şu dosya hızlı bir şekilde açtığımız zaman dosya arka planda açık görünüyor. Bunun üzerine terkrar açmayı denediğimizde resimdeki yerde hata veriyor. Tamam dediğimimde Listbox,Textbox ve combobox resim formatına dönüşüyorblob.jpg

hatalı yeri alttaki gibi değiştirin.
PHP:

Hocam dosya açıkken aynı dosyayı tekrardan açtığımda yine aynı erde hata veriyor. Tamam değimde yine aynısı oluyor. Sıkıntı bur da

Bende hiç sorun yok.
#24 nolu mesajdan dosyayı tekrar indirip dener misiniz.

hatalı satırı silip , deneyin

Sildikce bir alt satırda hata veriyor

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• son.xlsm
    97.1 KB · Gösterim: 10
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri