• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Çoketopla formülü ve indis formülü kullanımı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Ek'te göndermiş olduğum dosya Borsa Takibi yapmak için hazırladım. Portföy ve Rapor sayfasında emeği geçen sayın 52779 'a çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldu sağ olsun.

Dosya da hesaplama da ortalama fiyatlarda bazı eksikler vardı formülü yanlıştı onları revize edince formül ve hesaplamalarda herhangi bir sorun kalmadı.

Ancak bir tek yeri çözemedim.

Ekran görüntüsünü gönderdiğim ve işaretlemiş olduğum D11 hücresinde bulunan formül ;
=ÇOKETOPLA(Tablo47[Alış Lot
(Adet)];Tablo47[Hisse Adı];İNDİS(B11#;;2))
sadece hisse adı koşulu vardı ve farklı aracı kurum olduğu zaman hesaplama yapmıyordu ve formülden de anlaşıldığı gibi sadece D11 hücresine formül girdiğimiz zaman aşağıda ki satılara otomatik formüller geliyordu.

1703265499144.png

Ben bu formülü aracı kurumlarda da değişiklik olduğu zaman farklı hesaplama yapması için formüle aracı koşulu da koydum ve aşağıda ki formülü kullandım.

=ÇOKETOPLA(Tablo47[Alış Lot
(Adet)];Tablo47[Aracı Kurum];B11;Tablo47[Hisse Adı];C11)

Ama bu formülü kullanıp aşağıda ki satılara çektiğim zaman formülü yine akbank aracı kurumunu getirmiyor.
D11 hücresine aracı kurumu ve hisse adları koşula bağlı olarak farklı kullanabileceğimiz formül var mı ?

Bu formülü ben aşağıya çekmek zorunda kalmadan diğer formül gibi aşağıda ki satılara nasıl getirebilirim ?

Konuyla ilgili yardımınızı rica ederim.

1703266820080.png

Ekli dosyalar

• Borsa Takip Güncel - Son - Kopya.xlsx
    288 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Formülünüzdeki
B11 yerine İNDİS(B11#;;1)
C11 yerine İNDİS(B11#;;2)
koyarak deneyin...

Ekleme :
Önce,

Rapor Sayfasındaki, Aracı Kurum Dilimleyicisini sağ tuş >>> Yenile yapın ki Akbank ve YapıKredi her buton AKTİF olsun.
Aynı şekilde, Hisse Adı Dilimleyicisine de sağ tuş >>> Yenile yapın.
Portföy sayfasında B11 hücresinde ben zaten formülü vermiştim.
Formülünüzdeki
koyarak deneyin...

Ekleme :
Önce,

Rapor Sayfasındaki, Aracı Kurum Dilimleyicisini sağ tuş >>> Yenile yapın ki Akbank ve YapıKredi her buton AKTİF olsun.

Son düzenleme:
Çözüm
Formülünüzdeki
koyarak deneyin...

Ekleme :
Önce,

Teşekkürler üstadım. İyi ki varsınız... Sizler sayesinde yeni şeyler öğreniyor kendimizi geliştirebiliyoruz.

Şimdi sorun çözüldü ve bir eksiği kalmadı. Rapor sayfasında ki grafiklerde düzgün çalışıyor hesaplamalarda doğru.

Her defasında Yenile işlemiyle uğraşmamak adına,
Rapor sayfası sağ tık >>> Kod görüntüle yapın
ve aşağıdaki kodları yapıştırın.

Ve dosyayı da .xlsm uzantılı (Makro içeren dosya) olarak kaydedin. Rapor sayfasına gelindiğinde otomatik olarak Yenile işlemi yapılacaktır.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri