• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Çekiliş ile isim belirleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Master

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
22
Konuyu Başlatan
Merhaba hocalarım

Forumda arama yaptım bulamadım şöyle bir şeye ihtiyacım var örnek veriyorum 25 tane isim var ve bir BUTON olacak butona basildigi o zaman o isim içinde seçme yapip 1 ismi her hangi bir sütuna yazacak ?

Örnek ekleyemedim çünkü örnek yok elimde böyle bir çalışması olan var ise yardımcı olabilir mi ?

teşekkürler

Çözüm
Deneyiniz.
Liste sütununda ilk sırada yani h2 hücresindeki isimle başlar bu isim ı2 sütununa yazılır h sütunu karışır rastgele isim j2 sütununa yazılır, h sütunu karışır h2 de ki ilk isim ı3 sütununa yazılır h sütunu karışır rastgele isim j3 sütununa yazılır ve böyle devam eder.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• KURA.xlsm
    33.2 KB · Gösterim: 3
Hocam

SEÇ butona bas dediğimde hiç bir yere bir şey yazmadan, f2 deki isim geliyor ve yanına H sütünundan isim seçip getiriyor. Buraya kadar doğru sanırım
1 daha seç butonu bastığımda f3 de olan arda gelmiyor arda butonu bastı diye düşünürsek

1720384486336.png

Deneyiniz.
Liste sütununda ilk sırada yani h2 hücresindeki isimle başlar bu isim ı2 sütununa yazılır h sütunu karışır rastgele isim j2 sütununa yazılır, h sütunu karışır h2 de ki ilk isim ı3 sütununa yazılır h sütunu karışır rastgele isim j3 sütununa yazılır ve böyle devam eder.
Kod:

Ekli dosyalar

• KURA (1).xlsm
    33.6 KB · Gösterim: 8
  • kura.gif
    kura.gif
    302.6 KB · Gösterim: 5
Son düzenleme:
Çözüm
Günaydın hocam ,
Şimdi F sütununda isimler H sütünundakiler ile aynı

Kemal Butona basacak bastı ve karşısına ARDA geldi

H sütununda sıradaki kişi butona basacak karşısına kim gelirse artık.

Peki hocam isim eklemesi veya çıkarması yaptığımız zaman F sütuna isimleri yazıp daha sonra aynı isimleri H Sütuna mı kopyalayacağız.

Günaydın hocam ,
Şimdi F sütununda isimler H sütünundakiler ile aynı

Kemal Butona basacak bastı ve karşısına ARDA geldi

H sütununda sıradaki kişi butona basacak karşısına kim gelirse artık.

Peki hocam isim eklemesi veya çıkarması yaptığımız zaman F sütuna isimleri yazıp daha sonra aynı isimleri H Sütuna mı kopyalayacağız.
Sadece H sütununa kopyalamanız yeterli olur. Ben kolaylık olsun diye isim listesini f sütununa da yapıştırdım çünkü çekiliş sonunda h sütununda isimler siliniyor. ayrıca For i= 1 to 200 yazan yeri 400 yaparsanız karışma olayı daha güzel görünüyor.

Teşekkür ederim hocam

Elleriniz dert görmesin şuanlık bir sorun görünmüyor. Hakkınızı helal edin sizi çok yordum.

kolaylıklar diliyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri