• Dikkat !!!
    Forumumuzdan en iyi şekilde yararlanmak için Lütfen Ücretsiz
    Üye OLUN !

Çözüldü Çalıştığım dosyaların sürekli D diskine kopyalanması

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

aeGNoR

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Giriş Yap Ya da Üye Ol.
Az önce paylaştığım kodlarda srcFolderPath ve trgFolderPath tanımlamaları yaparken tanımlamaların başında tırnak işareti olmaması gerekiyor.
Ayrıca kodu denemeden ezbere yazmıştım. fso.CopyFile yönteminde ufak bir eksiklik vardı. Onu düzelttim. Şimdi herhangi bir hata vermiyor olması lazım. Dener misiniz?
Not: VBA projenizde referanslar kısmında Microsoft Scripting Runtime referansının projeye eklenmiş olması gerekir.

nunu446

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Giriş Yap Ya da Üye Ol.
Az önce paylaştığım kodlarda srcFolderPath ve trgFolderPath tanımlamaları yaparken tanımlamaların başında tırnak işareti olmaması gerekiyor.
Ayrıca kodu denemeden ezbere yazmıştım. fso.CopyFile yönteminde ufak bir eksiklik vardı. Onu düzelttim. Şimdi herhangi bir hata vermiyor olması lazım. Dener misiniz?
Not: VBA projenizde referanslar kısmında Microsoft Scripting Runtime referansının projeye eklenmiş olması gerekir.
bunu modula mi yazmalıyım, yoksa bu çalışma kitabı yazılan yeremi?

aeGNoR

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Excel Versiyonu
Office 365 TR
bunu modula mi yazmalıyım, yoksa bu çalışma kitabı yazılan yeremi?
Modüle yazın, daha sonra çalıştırın. Klasörün içinde bulunan dosyalarınızın sayısı ve boyutu fazla ise biraz uzun sürebilir, herhangi bir işlem yapmadan bekleyin. Bu kodu düzenli olarak çalıştırırsanız çalıştırdığınız zamanki verilerinizi yedeklemiş olursunuz.

Ayrıca diyelim ki A.xlsx diye bir dosyanız var ve ilk seferde kopyaladınız bu işlemden sonra yedek klasörünüze A.xlsx diye bir dosya açar. 2. defa ve ondan sonrakilerde ise yedekte bulunan A.xlsx dosyasının üzerine yazar ve bir önceki yedeğiniz kaybolmuş olur. En son yedeğiniz elinizde bulunur.