• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Çalışma sayfası kopyalama yaparak verileri hücrelere yazdırmak istiyorum

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tufan18

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
5
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
selamın aleyküm değerli hocalarım exel dosyamda bulunan ÖRNEK çalışma kitabımı userforum VBA yardımı ile adını kendim belirleyerek YENİ KAYIT butonunu kullanarak ve yine userformda bulunan ALIM TARİHİ - LOT FİYATI - LOT SAYISI textbox lara gerekli bilgileri yazarak kopyalamak istiyorum
kullanıcı adı-admin şifre- 0000

Ekli dosyalar

• Hisse Takip.xlsm
    563.9 KB · Gösterim: 2
  • Ekran görüntüsü 2.png
    Ekran görüntüsü 2.png
    238.8 KB · Gösterim: 6
  • Ekran görüntüsü 1.png
    Ekran görüntüsü 1.png
    90.8 KB · Gösterim: 6
çalışma sayfasını kopyalarken sayfa ismin değiştirsin ve verileri açmış olduğum yeni sayfa ilgili hücrelere yazdırmak istiyorum

Aleyküm selam da önceki konuda eklediğim kodları neden kullanmadınız?
Orda zaten bir örnek kod yazmıştım.

Ayrıca textboxttaki veriler nerelere aktarılacak?
Yeni kayıt edince zaten sayfa ekleniyor bu durumda soru tam anlaşılmıyor.

yeniSayfa.Name = sayfaAdi altina alttakileri ekleyin anladığım doğru ise.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son düzenleme:
Aleyküm selam da önceki konuda eklediğim kodları neden kullanmadınız?
Orda zaten bir örnek kod yazmıştım.
Kodları kullandım kopyalama yaparken yeni sayfa adını yazmadı örnek2 olarak kopyalama yaptı daha yeni öğrenme aşamasında olduğum için karıştırmışsa olabilirim ilgili dosya ya ekledim kullanıcı adı ve şifreyi yazdım rica etsem bakma şansınız varmı nerede yanlış yapmışım

Üstadım zaten son dosyanıza göre yazdım.
Resimdeki kırmızı olanları ekleyin.
Screenshot 2024-05-03 221805.png

Çözüm
Üstadım zaten son dosyanıza göre yazdım.
Resimdeki kırmızı olanları ekleyin.
Ekli dosyayı görüntüle 25491
Tekrar deneyeceğim büyük ihtimalle karıştırdım kodları yanlış yere kopyaladım bu proje bir önceki gelir gider çalışma kitabı değil acaba ondan mı hata alıyorum şuanda paylaştığım dosya hisse senedi projesi mantık aynı ama

Tekrar deneyeceğim büyük ihtimalle karıştırdım kodları yanlış yere kopyaladım bu proje bir önceki gelir gider çalışma kitabı değil acaba ondan mı hata alıyorum şuanda paylaştığım dosya hisse senedi projesi mantık aynı ama
Tetxtboxlara verileri girin yeni kayıt deyin.Sayfa eklenir ve sayfa adı,tarih vs... eklenir.

tamam onları sildim oldu gördüm çok teşekkür ederim size yeni sayfa ismini C1 yazmak istiyorum
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
daha önce vermiştiniz bu kodları ilave ettim bu şekilde herşey çok güzel oldu şuanda

TextBox4.SetFocus yapsın istedim userformu açtığımda textbox fokuslanmadı acaba yanlış yeremi konumlandırdım kodu bu arada textbox4 olarak kodu düzettim

Toprağım 8.Mesaja tekrar bir bak
TextBox4.SetFocus yapsın istedim userformu açtığımda textbox fokuslanmadı acaba yanlış yeremi konumlandırdım kodu bu arada textbox4 olarak kodu düzettim
O kodu userformun activate koduna ekleyin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri