• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Çalışma Sayfalarını Veri Kopyalama Otomatik Yapma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Excelismail

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
47
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Herkese iyi geceler.

Excel İmsakiye çalışma sayfalarında düzenlemeler gerekiyor. Bu çalışma sayfalarında desteklerinizi bekliyorum.

Micosoft 365 kullanıyorum.

Excel İmsakiye Çevrim içi çalışma sayfasını ile Excel İmsakiye Local çalışma sayfaları tek bir sayfa olarak birleştirilir mi?

Eğer birleşirse Excel İmsakiye Çevrim içi A, B, C, D, E, F, G sütunlarının verileri Excel İmsakiye Local çalışma sayfasının yine A, B, C, D, E , F, G kopyalanır mı? Fakat, Excel İmsakiye Çevrim içi sayfası web sitesinden veri çektiği için Form aç butonuna tıklayınca kopyala işlemi yapması gerekiyor.

Ayrıca, Excel İmsakiye Çevrim içi Bayram Namazı, Kadir Gecesi, Fitre verileri Excel İmsakiye Local sayfasına kopyalanır mı?

Ekli dosyalar

• İstanbul Excel Imsakiyesi Çevrim İçi.xlsm
    79.4 KB · Gösterim: 8
  • İstanbul Excel İmsakiyesi Local.xlsm
    77.8 KB · Gösterim: 6
Refaz hocam, siz harikasınız…

Sadece bayram namazı tarihi ve saati, kadir gecesi, fitre değerlerini elle de girsem olur. Hem çevrim içi hem local de Allah kabul etsin çıkmadı. Bu senin ramazan ayı yirmi dokuz bunu otuz gün yapabilir misiniz?

A tamam Allah kabul etsin çıktı.

Hocam benim excel de ayar yapsan da çevrim içi indirdiğin dosyayı zip yapıp tekrar açıyorum öyle çalışıyor.

Refaz hocam, siz harikasınız…

Sadece bayram namazı tarihi ve saati, kadir gecesi, fitre değerlerini elle de girsem olur. Hem çevrim içi hem local de Allah kabul etsin çıkmadı. Bu senin ramazan ayı yirmi dokuz bunu otuz gün yapabilir misiniz?

A tamam Allah kabul etsin çıktı.

Hocam benim excel de ayar yapsan da çevrim içi indirdiğin dosyayı zip yapıp tekrar açıyorum öyle çalışıyor.
Bayram saatini eklemedim çünkü local da yapmsmışsınız istiyorsanız kodda örnek var tek satır ekleyeceksiniz.Kadir gibiler sabit adındaki sayfaya ekleniyor zaten gifte gösterdim.
Zip olayını ilk defa duyuyorum bende hiç hata vermiyor.Belki officeyi onar yapabilirsiniz yada bağlanıp bakabilirim neden açılmıyor.

Bu 30 yada 29 olayı
. Bu senin ramazan ayı yirmi dokuz bunu otuz gün yapabilir misiniz?
Kod ile son satırdakini aldırıyordum.29 oluyorsa 29 dan düşüyordu.O koda sadece +1 ekleyeceksiniz koduda onuttum yinede bakıp yazarım.

Refaz hocam uzak bağlantı yapabilirmisiniz? Siz kendiniz görün zip olmadan işlev yapmıyor...

Ofis güncelledim. Ofis orjinal lisanlı yine aynı çok entrasan.
Refaz hocam, bayram saati 07:11 olarak sabit kalıyor. 30 gün nasıl yapacağım? Artık başka bir şey kalmadı, sanırım.

Refaz hocam, local imsakiye de iftara kalan süre bakalım çalışıyor mu diye test ettim zamanı bugüne getirince, örneğin zamanı şu an iftar 23:59 yaptım ve Allah kabul etsin yazıyor. Kalan süre 0.34 dk gibi yazmalı yazmıyor. Yani local imsakiye vakitler sayfasına da sahur ve iftar oraya da otomatik kopyalama yapmalı. İnşallah anlatabilmişimdir.

Çevrim içi imsakiye, local imsakiye imsakiye sayfasına sahur, iftar vakitleri kopyaladığı gibi aynısı local imsakiye vakitler sayfasına sahur, iftar kısmına da kopyalaması gerekiyor.

Refaz hocam, ben istirata çekiliyorum kusura bakmasanız...

local imsakiye de iftara kalan süre bakalım çalışıyor mu diye test ettim zamanı bugüne getirince, örneğin zamanı şu an iftar 23:59 yaptım ve Allah kabul etsin yazıyor. Kalan süre 0.34 dk gibi yazmalı yazmıy
Hocam önemli işim çıkmıştı özelede yazdım.Akşam halledeceğin inşaAllah.Kalan süre olayı sanırım benim hata son dosyalarda sadece saat ve dakika getirtmiştim öncekilerde tarih saat ve dakika geliyordu sanırım bundan dolayı.Zatdn önceki dosyalarda kod vatdı tarih için onu tekrar ekleriz ve unutmazsam önceki konudaki 15.mesajıda güncellerim.
Hücreye tıklayınca tarih ssat ve dakika formatında görükmesin diye değiştirmiştim :)
Neyse zor değil ufak ekleme yaparız ve ya akşam yada haftasonu nihayete erdiririz.

Refaz hocam tekrardan kusura bakmayın.

Hocam olsun yavaş olsun, hafta sonu da olsa olur.

Dayanandım yorgunluk ve uykum geldi. Size bir şeyler yazmıyorum ama bunu benim eksikliğin olarak bilin.

Biraz düzenleyip son halini ekledim eksikler olabilir ve önceki 15.mesajıda güncelledim.
Akşam bakarız geri kalanınada.

Ekli dosyalar

• Test.zip
    134.8 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Rafaz hocam şuan bir sorun yok. İnanın yaptığınızı bakıpda açmaya kıyamıyorum. Konuyu kapatmyalım...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri