Çözüldü Çalışma kitabı hk

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
bir çalışma kitabım var .her hafta gelen kargolar sayfa sayfa buraya işleniyor . ana sayfa kısmını ekledim ve şöyle bir çalışmaya ihtiyaç var ...
ana sayfa kısmında bir arama yer olacak ve isim yazdığım diğer çalışma sayfalarından o isme ait gelen bütün kitapları listeleyecek
bu çalışma kitabına her hafta bazen haftada 2 kez yeni çalışma sayfası ekleniyor onlar da aramada çıkması lazım nasıl yapılabilir

Çözüm
ana sayfada toplanan bilgileri manuel olarak FDB dosyasındaki listeye yapıştıracağız. Akşamda sorgulamayı yaparız yarın kullanırsınız. Bundan sonra Kayıt girişi için açılan form listeye ekleyecek liste sayfası tüm kayıtları kapsayacak. Dolayısıyla extra sayfa tutma ihtiyacı ortadan kalkacak raporlama sorgulama kolay olacak
sizin istediğiniz arama yapılması çok ama çok zor olabilir ama pc kasma yapabilir. tüm kayıtlar listede toplanır buna göre işlem yapılır. vt mantığı bunu gerektirir. Siz en iyisi eski sisteminizle devam edin

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Hocam yanlış anlamayın ama dilimizde tüy bitti. Dediğiniz tabi ki yapılabilir. Ama örnek dosya olmadan yapmak havada kalır. Bizi ve sizi uğraştırır.

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Örnek dosyayı eklemiştim aslında yüklenmemiş sanırım evde örneğim varsa tekrar atarım yoksa yarım atarım

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Bir tane örnek yapmaya çalıştım altta çalışma sayfaları var en son tarihli olan gibi içerik oluyor yani hücreler birleştirilmiş oluyor.kişiye gelen kitap sayısına göre, anasayfa kısmında bu çalışma kitabında x kişi adı yazdığımda ona ait ne kadar kitap gelmişse tümü listelensin istiyorum,bir de bu çalışma kitaplarında bende neden atpvbaen.xlam funcers.xlam var silemiyorum onları ona da bir çözüm lazım

Ekli dosyalar

• KARGO LİSTESİ.xlsx
    38.3 KB · Gösterim: 7

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
size gelen sayfalar 18.08.2022 sayfasındaki şekli ile mi geliyor. Siz mi bu hale getiriyorsunuz. Size geldiği şekli elinizde var mı

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
biz işlem yaptığımız tarih olarak yeniden adlandırıyoruz.ve şöyle bir şeyde olmalı sanırım.yıl sonunda bu çalışma kitabının arşivleyip anasayfa + yeni sayfa kalacak şekilde resetlenecek birşey olabilir mi ?

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
isimlendirme değil mesela aaa kişisine gelen kitaplar için hücre birleştirmesini siz mi yapıyorsunuz

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
daha öncede manuel olarak biz yapıyorduk azraep sağolsun onun yaptığı çalışma ile artık ilk girişte birleşik oluyor girerken

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
sayfanın size geldiği halini ekleyebilirmisin

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
artık bu çalışma kitabını kullanıyoruz bu çalışma kitabındaki "Liste" sayfasında işimiz bitince işlem tarihli olarak örnekteki sayfaya atıyoruz, örnekteki 12.08.2022 adlı sayfada öncesinde kullandığımız hali var

Ekli dosyalar

• FDB - 02s.xlsm
    497.3 KB · Gösterim: 3

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
"x kişi adı yazdığımda ona ait ne kadar kitap gelmişse tümü listelensin " isteğinizin yerine gelebilmesi için birleştirilmiş hücrelerden kurtarılması gerekiyor. Yani 18.08.2022 sayfasında AAA 2 SATIR her satırına AAA yazılmalı. Bundan sonra 2 çözüm önerebilirim.
1. Gelişmiş filtre
2. Sorgu.
Bunların çalışabilmesi için Sıra Ad soyad koğuş bölümleri her satırda dolu olmalıdır.

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Elinizdeki kayıtların ne kadarı ilk gönderdiğiniz formatta bilmiyorum.
İşlem şöyle olacak. Sizin göstereceğiniz excel dosyası açılır tüm sayfalardaki kayıtlar alınır ve arama yapılır

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
sizin dediğinizin için bana şöyle birşey lazım diyelim b3 hücresine ahmet ismi girdim ahmetin 10 kitabı var kitaplarını girdim sonra b13 hücresine mehmet girdim burayı oto dolduracak bir makro lazım buna ilaveten peki bu çalışma kitabında şöyle bir şey olabilir mi. arama yaptığımızda birleştirdiğimiz hücreler çözülecek +yeni isme kadar otomatik olarak dolduracak bu şekilde sizin dediğiniz olabilir mi ve bu daha mı zahmetli mi olur sizin önerinize göre

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Son gönderdiğiniz dosyadaki liste formunda birleştirmeyi kaldırırsak liste uygun hale gelir. EĞER elinizdeki sayfaların sayısı fazla değilse manuel yapılabilir Fazla ise kod yazalım

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
her hafta minimum 1 bazen 2 çalışma sayfası yapıyorum. yılda minimum 52 sayfa
şöyle bir şey olabilir mi biz şuan ki gibi gireceğiz ve resimdekine dönüştürecek eklediğimizde bu resimdekinin en altına ekleyecek.ve arama burayı okuyup getirecek...

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı00.JPG
    Ekran Alıntısı00.JPG
    53.5 KB · Gösterim: 5

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Kayıtlar yatay değil dikey olmalı.
Adısoyadı kitap adı basımı vs şeklinde.

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
aklıma başka bir şey gelmiyor yapılamazsa yapacak bir şey yok.

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
yapılamaz yok. Anlaşmak zor

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni