Çözüldü Butona tıklandığında Textboxda belirtilen dosya yolundaki PDF dosyası açılsın

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Uygulamada PDF Göster butonuna tıklandığında Dosya yolunda belirtile PDF dosyasının açılmasını sağlamaya çalışıyorum yol doğru klasörde de belirtilen dosya var ama dosya bulunamadı sonucunu döndürüyor kodda nerede hata yapıyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
dosya mevcut değil.png

Ekli dosyalar

• FORUM.xlsm
    98.6 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Dosyayı açmıyor... Yeni dosya üretiyorsun... Set komutu hatalı
Merhaba Uygulamada PDF Göster butonuna tıklandığında Dosya yolunda belirtile PDF dosyasının açılmasını sağlamaya çalışıyorum yol doğru klasörde de belirtilen dosya var ama dosya bulunamadı sonucunu döndürüyor kodda nerede hata yapıyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Ekli dosyayı görüntüle 8466
Pdf...

ECH

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2019 EN

işsiz123

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
65
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Kod:
Ekli dosyayı görüntüle 8466
Pdf dosyanızı aşağıdaki kod ile açabilirsiniz.
Kod:

Çözüm

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Hocam Klasörün olduğu dosyayı açmak istemiyorum. Klasörün içindeki PDF dosyasını açıp PDF Dosyasını tarayıcımda yada PDF editörümde açıp ekrana getirmek istiyorum.
Başka bir forumdaki hocalarımın ürettiği üç kodda bu soruma cevap oldu buraya da bırakayım, bu forumda da birilerinin işine yarayabilir.

Kod:

Kod:

Kod:

halily

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,868
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
yalnız sizin ilk mesajda kullandığınız kod
(CreateObject("Shell.Application").Open (pdf)) ile son mesajda yazdığınız kod (CreateObject("Shell.Application").Open(TextBox1.Value)) aslında aynı)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar