Çözüldü Borsa Temettü Portföy Takip Başlık alt başlık ve düzeltmeler

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Böyle bir kod yazdım ama tarih kısmı rakam olarak fiyat kısımlarıda nokta ayrımı olmadan çıkıyor bunu nasıl
="Yatırıma "&BUGÜN()-3650&" tarihinde "&Data!C6&" ₺ ile başlasaydın bugün "&Data!C6*K13&" ₺ kazanmış olacaktın"

diğer bir husus ta bir kategori seçtiğimde o kategoriye ait veriler yatırım içerigi kısmında listelensin istiyorum bunun içinde böyle bir kod yazmıştım ama ilerletemedim
TÜR SEÇ - HİSSE - MADEN - KRİPTO - DÖVİZ
Gibi başlıklar var bu şekilde sadece birinden veri çekebiliyorum diğerlerini seçince çekmiyor
=+EĞER(C4="TÜR SEÇ";Data!C8;DÜŞEYARA(D4;Data!M4:R501;2;))

birde kullandığım =DÜŞEYARA(B51;Data!M4:R500;2;) böyle bir kod var fakat bütün sayfalarda düzgün çalışırken sayfanın birinde #YOK hatası veriyor fakat google driveye yükleyince hatasız çalışıyor bilgisayarda excel de ise bu hatayı veriyor bunun sebebi ne olabilir ?

Veri doğrulama kısmında =SOLDAN(Data!$BV$4:$BV$70;3) bu kodu nasıl yazabilirim bu şekilde hata veriyor
EUR Euro
bu şekilde gelen bir veride 21 adet boşluk var ve çok geniş yer kaployor bu 21 boşluktan dolayı amacım soldan koduyla en azından olsun 3 hanesini göstermekti farklı bir yöntem varsa oda olabilir

Bunları çözünce geriye sadece grafik ekleme kalmış olacak :)

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Amaç zaten dosya her açıldıgında herzaman güncel veri fiyatlandırması görüp bunlar ile kıyaslama yapmak böylece web sitelerine girmeye gerek kalmıyor Temettü A98 ede bakabildiniz mi bir üstte yüklediğim dosyadaki en azından onuda çözelimde gerisine bir şekilde sonra bakarız olmazsa

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,185
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Anladım, BV sütununa yazdığınız formülünü EZ sütunu yazın, yine yan sütuna FA sütununa ücretleri formülle aldırın. Diğer formülleri de buna göre değiştirin.
Herhalde EZ ve FA sütunları güncellenmiyordur.

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Anladım, BV sütununa yazdığınız formülünü EZ sütunu yazın, yine yan sütuna FA sütununa ücretleri formülle aldırın. Diğer formülleri de buna göre değiştirin.
Herhalde EZ ve FA sütunları güncellenmiyordur.
Hımmm Tekrar taplo yapıp o taplodan sorgulatayım diyorsunuz olabilir gibi geliyor deniyeyim yada BN5 DEN BV70 E Genişletsek aramayı yeni yer yapmayada gerek kalmaz ama sağdan sola değil soldan sağa arama yaptırmak gerekebilir belki

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Yada sağdaki taployu sola diger taplonun başına eklerim diğer tağloda sağa gelmiş olur bir bütün gibi gösterip arama kurusu olarakda 4 dersem buda olabilir belki şimdi aklıma geldi

artık yarına denerim geç oldu :) sizide fazla yormayayım büyük ihtimal öyle olacaktır diye düşünüyorum

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Bunlarda çözüm olmadı maaalesef veriyi çekim esnasında boşlukları elemenin bir yolu varmı ki yada başka bir yöntem ?

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Bu da çözüldü geriye sadece
KRİPTO F29
MADEN F29
TEMETTÜ A98