Çözüldü Borsa Temettü Portföy Takip Başlık alt başlık ve düzeltmeler

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Böyle bir kod yazdım ama tarih kısmı rakam olarak fiyat kısımlarıda nokta ayrımı olmadan çıkıyor bunu nasıl
="Yatırıma "&BUGÜN()-3650&" tarihinde "&Data!C6&" ₺ ile başlasaydın bugün "&Data!C6*K13&" ₺ kazanmış olacaktın"

diğer bir husus ta bir kategori seçtiğimde o kategoriye ait veriler yatırım içerigi kısmında listelensin istiyorum bunun içinde böyle bir kod yazmıştım ama ilerletemedim
TÜR SEÇ - HİSSE - MADEN - KRİPTO - DÖVİZ
Gibi başlıklar var bu şekilde sadece birinden veri çekebiliyorum diğerlerini seçince çekmiyor
=+EĞER(C4="TÜR SEÇ";Data!C8;DÜŞEYARA(D4;Data!M4:R501;2;))

birde kullandığım =DÜŞEYARA(B51;Data!M4:R500;2;) böyle bir kod var fakat bütün sayfalarda düzgün çalışırken sayfanın birinde #YOK hatası veriyor fakat google driveye yükleyince hatasız çalışıyor bilgisayarda excel de ise bu hatayı veriyor bunun sebebi ne olabilir ?

Veri doğrulama kısmında =SOLDAN(Data!$BV$4:$BV$70;3) bu kodu nasıl yazabilirim bu şekilde hata veriyor
EUR Euro
bu şekilde gelen bir veride 21 adet boşluk var ve çok geniş yer kaployor bu 21 boşluktan dolayı amacım soldan koduyla en azından olsun 3 hanesini göstermekti farklı bir yöntem varsa oda olabilir

Bunları çözünce geriye sadece grafik ekleme kalmış olacak :)

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,185
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Sorunuzun 1. kısmı için;
Formülün, BUGÜN()-3650 ve Data!C6*K13 kısımlarına metne çevir fonksiyonu uygulayın.

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Birinci halloldu esas önemli olan ikincisi TÜR SEÇ olan söyle düşünün c4 kurusunda alt alta 5 kategori listeleriyor d4 kutusundada bu c4 de hangi başlık seçildiyse onunla ilgili başlıkların listeleniyor olmasını istiyorum burada listelenen başlıga görede e4 f4 g4 kutularında veri çekilmiş olucak

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Portföy Takip Exceli Dosyaya buradan ulaşabilirsiniz

Umarım ilgilenen çıkarda biran önce çözüme kavuşur

kendi açtıgım konuyu düzenliyemiyor olmam da başka birşey 3 dk çok kısa

Ekli dosyalar

• Borsa Temettü Son12.xlsx
    1.2 MB · Gösterim: 52

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Kompleks bir dosya kusura bakmayın.
sadece 2-3 düzeltmelik iş kaldı aslında sonra temize çekeceğim dosyayı en önemlisi TÜR SEÇ konusu aslında onu çözebilirsek diğerlerinibir şekilde temeze çekerken çözerim diye düşünüyorum

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,439
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba Grafik Sayfasındaki D4 hücresindeki Veri doğrulama formülünü =DOLAYLI(C4) şöyle yapıp kutucuğun Sağ Alt çaprazındaki SİYAH artı işaretini görünce sol mouse tuşuna basılı tutup sürükleyin. Böylece uygulanan veri doğrulama formülünü aşağıdaki hücrelere de uygulamış olursıunuz

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Grafik Sayfasındaki D4 hücresindeki Veri doğrulama formülünü =DOLAYLI(C4) şöyle yapıp kutucuğun Sağ Alt çaprazındaki kalın artı işaretini görünce sol mouse tuşuna basılı tutup sürükleyin. Böylece uygulanan veri doğrulama formülünü aşağıdaki hücrelere de uygulamış olursıunuz
Mesele çoğaltmak değil c4 de başlık seçince seçici başlıkla ilgili başlıkların d4 de gözükmesini sağlamak ve burada gözüken başlıgında verilerini yandaki sütunlarda göstermek dosyayı yükledim zaten düzenleme yapıp tekrar paylaşabilen olursa güzel olur.

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,439
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
İnceleyin

Ekli dosyalar

• Borsa Temettü Son12.xlsx
    1.2 MB · Gösterim: 18

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,185
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu şimdi anladım, bir katkıda benden olsun C4 hücresi seçili iken Veri> Veri Doğrulama>İzin Verilen: Liste yapın, Kaynağa Hisse;Maden;Kripto;Döviz yazın tamam tıklayın. Bu hücreyi aşağı doğru kopyalayın

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
C4 İLE D4 Tamam da şimdi G4 deki kodu nasıl güncelliyecegiz ki d4 deki seçili olanın bilgisini göstersin şuan sadece hisse seçiliyse bilgi gösteriyor diğerleri seçiliyse göstermiyor

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Aklıma bu tarz birşey yazmak geldi ama buda hata verdi bu tarz bir çoklu arama dolaylı veya başka birşey ile nasıl olabilir

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Amaç c4 ve sonrada d4 de seçilen ögenin güncel fiyatını g4 de görebilmek

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Böyle bir dosya buldum ama kendi dosyama uyarlıyamadım

Ekli dosyalar

• d000624_coklu_duseyarama.xlsm
    47.2 KB · Gösterim: 12

Quandrostr

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
24
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Teşekkürler sayenizde çözüme kavuşturmuş olduk ama bir tutarsızlık var

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bu kodu kullanıyorum meselega başlıklardan madeni seçiyorum sonra alt başlıktan 22 ayarı seçiyorum yok hatası veriyor yada başka bir başlık seçtiğimde bana o başlıgın degerini değil de başka değer gösterebiliyor sanki arada kafasına göre takılıyormuş gibi birşey var

Ekli dosyalar

• Borsa Temettü Son13.xlsx
    1.2 MB · Gösterim: 16

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,185
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
#18 nolu mesajdaki formülü deneyin., Bende doğru sonuç veriyor.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar