• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Birden Fazla Değere Göre Değer alma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

hasanyolcu

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Arkadaşlar;

Ekteki tabloda bir maliyet hesaplaması yapmak istiyorum. Üretim sayfasında "Üretilecek ürünü" seçtiğim zaman Hesaplama sayfasında ilgili ürün için kullanılacak hammadde isimlerini ve miktarlarını Üretim sayfasına almak istiyorum. Power Query ile yapmaya çalıştım fakat yapamadım. Formülde ise nasıl bir formül kullanacağımı bilemedim. Bana bu konuda yardımcı olabilecek olursa minnettar olurum.
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• MALIYET_HESAPLAMA.xlsx
    33.9 KB · Gösterim: 8
Sayın hasanyolcu örnek dosyanız ektedir.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• MALIYET_HESAPLAMA.xlsm
    44.9 KB · Gösterim: 11
Emeğine sağlık üstadım. Bilgileri I ve J sütünlarına almak için vba kodda hangi alanları değiştirmem lazım. Size zahmet yazarmısınız?

Tekrar çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar
İbrahim bey;
Ayrıca Hesaplama sayfasındaki çarpan değeri çarpan kısmına alınması gerekiyor. ve bu değer ile ilgili değerler çarpılarak Üretim sayfasına alınması gerekiyor. Size zahmet kodu bu şekilde düzenleme yapabilirmiyiz. Ben VBA dan pek anlamıyorum. Biraz baktım ama çözemedim.

Çok teşekkür ederim

İbrahim bey;
Ayrıca Hesaplama sayfasındaki çarpan değeri çarpan kısmına alınması gerekiyor. ve bu değer ile ilgili değerler çarpılarak Üretim sayfasına alınması gerekiyor. Size zahmet kodu bu şekilde düzenleme yapabilirmiyiz. Ben VBA dan pek anlamıyorum. Biraz baktım ama çözemedim.

Çok teşekkür ederim
Sayın hasanyolcu örnek bir sayfayı doldurur iseniz daha net anlaşılır diye düşünüyorum. (örnek olarak ürün-1 için 20 lt seçildiğinde gelmesi gereken değerleri yazarsanız). Değer değişimlerini görmek istediğinizde ürün seçimi yada lt seçimi yaparsanız otomatik çeker. Yani üretim sayfasında c3 ve c4 hücrelerinin değişimi makroyu tetikliyor.

Sayın hasanyolcu örnek bir sayfayı doldurur iseniz daha net anlaşılır diye düşünüyorum. (örnek olarak ürün-1 için 20 lt seçildiğinde gelmesi gereken değerleri yazarsanız). Değer değişimlerini görmek istediğinizde ürün seçimi yada lt seçimi yaparsanız otomatik çeker. Yani üretim sayfasında c3 ve c4 hücrelerinin değişimi makroyu tetikliyor.
Üstad Merhaba;

Ekteki dosyada izahat yaparak ne yapmak istediğimi açıkladım. Yardım ve destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• MALIYET_HESAPLAMA.xlsm
    48.6 KB · Gösterim: 2
Sayın hasanyolcu
Ekteki dosyayı inceler misiniz?

Ekli dosyalar

• MALIYET_HESAPLAMA_1.xlsm
    46.6 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar