• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Belli aralıkta bulunan hücreler boş değilse kendi istediğimizi sonucu göstermesini nasıl yapabilirim?

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

hayaldeolan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
7
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Selamlar,

Excell 2021 kullanmaktayım.

Excell de 2 sayfa arasında bulunan belli bir alandaki tabloda veri varsa ve yoksa sadece kendi belirlediğim metni yazdırmayı nasıl yapabilirim?

Örnek: 1. sayfadaki E3 ile K25 aralığında bulunan hücrelerin içi boşsa 2. sayfada bulunan ve sadece B2 hücresi içine, 1. sayfaki tablo eğer boşsa "Her hangi bir giriş yapılmamıştır." diye yazmasını ama eğer doluysa "Giriş yapılmıştır." diye yazmasını B2 hücre içine formül yazarak nasıl yapabilirim?

Örnek Excell dosyasının Google Drive bağlantısı :

Excel Dosyasını foruma yüklerseniz yardımcı olmaya çalışalım. Bende google drive yok herkeste google drive olmayabiliyor.

merhabalar sayfa2 b2 hücresine
=EĞER(TOPLA(Sayfa1!E3:K25)>0;"Giriş yapılmıştır";"Her Hangi bir giriş yapılmamıştır)") işinizi görürmü acaba

haruntkn Üstadım ben dosya paylaştığımı hatırlamıyorum. Soruya cevap vermiş olabilirim ama dosya paylaşımım yok. Kolay gelsin.

Selamlar,

Bayram dönüşü olduğu için yoğundum. Geç yanıt verdim kusura bakmayın.

VetExc dosyayı yükledim.
userx halen çözüm bulamadım.

merhabalar sayfa2 b2 hücresine
=EĞER(TOPLA(Sayfa1!E3:K25)>0;"Giriş yapılmıştır";"Her Hangi bir giriş yapılmamıştır)") işinizi görürmü acaba

siyar0044 Hocam önerdiğiniz kodu girdim. Yalnız sadece sayı girildiğinde işe yarıyor. Harf yada noktalama işaretleri girildiğinde bu formül çalışmıyor. Eğer aradığım şey sadece sayı girilince olsaydı formülünüz çok iyi iş görürdü. Elinize sağlık. Bu ilettiğiniz formül de harf, noktalama ve sembol girilince de işe yarayan bir şey olsa çok iyi olacak.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xls
    51.5 KB · Gösterim: 5
merhabalar kontrol edermisiniz

Ekli dosyalar

• Kitap1 (3).xls
    46.5 KB · Gösterim: 1
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri