• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Belirli tarih kadar kişi ismi yazdırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

teyadih

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
107
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar.
Ekli dosyada J-L arasındaki bilgileri H sütunundaki her tarih için aralarında boşluk bırakarak örnekteki gibi yazdırabilir miyiz?
Mümkünse formül, olmuyorsa makro ile de olabilir. Aralarında 1 boşluk olmasa da olabilir. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 3-Takip Çizelgesi.xlsx
    17.1 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Toplu Sayfasındaki isimler, Eğitime Katılacaklar sayfasından formülle alınıyor.
** Eğitime katılacaklar sayfasındaki listede aralarda boş satırlar olabilme ihtimali de değerlendirilerek, Toplu sayfasındaki formüllerinizde değişikliğe gidildi.
** Sağ taraftaki, tarih ve Katılımcılar Listesi Formüllerle oluşturulduğundan, Tablodaki formüllerde de zorunlu değişikliğe gidildi.
** Dosya ektedir... İncelersiniz....
merhabalar
formül sayfasını kontrol edermisiniz

Ekli dosyalar

• 3-Takip Çizelgesi.xlsx
    26 KB · Gösterim: 7
Sn Miraga
sadece dosya değil, dosya ile beraber formülü de mesajınıza ekleyin ki, belki aynı cevabı verecek olan diğer üyeler formülü görüp aynı cevap için bir kez daha çaba sarf etmemiş olurlar. Anlayışınız için teşekkürler...

aynı cevabı verecek olan diğer üyeler formülü görüp aynı cevap için bir kez daha çaba sarf etmemiş olurlar
Hocam açıkcası aklıma gelmedi haklısınız
sonraki süreklerde dikkat ederim
hatanın neresinden dönersen kardır formülleri şimdi yazayım
A sütunu için (a2)
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
B sütunu için (b2)
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
C sutunu için (c2)
Kod:
D sutunu için (d2)
Kod:
e sutunu için (e2)
Kod:

Çok ama çok teşekkür ediyorum...
İnanın çok sevindim...

A sütunu için (a2)
Kod:
Teşekkür ederim sayın mirağa. A sütunundaki formülü bendiki dosyaya da, gönderdiğiniz dosyaya da uygulayamadım.
dizin formülü yapınca hepsine 4 veriyor, yapmazsam ise 2 veriyor A sütununa. Nerede hata yapıyorum acaba?

Hocam açıkcası aklıma gelmedi haklısınız
sonraki süreklerde dikkat ederim
hatanın neresinden dönersen kardır formülleri şimdi yazayım

Merhaba sayın 52779. J sütunundaki isimleri H sütunundaki her tarih için örnekteki gibi B-E sütunları arasına yazdıracak formüle ihtiyacım var

Merhaba sayın 52779. J sütunundaki isimleri H sütunundaki her tarih için örnekteki gibi B-E sütunları arasına yazdıracak formüle ihtiyacım var
Ekteki dosyada,
Bosluklu ve Bosluksuz olmak üzere 2 sayfa ekledim. İncelersiniz..
Her iki sayfada da,
Sıra No kolonu BAZ olarak hesaplanıp, diğer kolonlar bu Sıra No kolonunu referans alıyor.
Buna göre,

Boş Satir bırakılmadan
Sıra No için, A5 hücresindeki mevcut formülünüz
Kod:
şeklinde düzenlendi.

1 adet Boş Satir bırakarak ise
Sıra No için, A5 hücresine
Kod:

Bu Sıra No larına göre hem Boşluklu ve hem de Boşluksuz olarak
B5 hücresine yazılır ve D5 hücresine kadar sağa doğru kopyalanır.
Kod:
E5 hücresine yazılır
Kod:

Ve daha sonra da B5 : E5 aralığı seçilir ve aşağıya doğru formüller kopyalanır.

Ekli dosyalar

• 3-Takip Çizelgesi.xlsx
    30.9 KB · Gösterim: 3
Teşekkür ederim. uygulayıp dönüş yapacağım arkadaşlar

Ekteki dosyada,
Bosluklu ve Bosluksuz olmak üzere 2 sayfa ekledim. İncelersiniz
Merhaba 52779 yine kapsamlı bir dosya hazırlamışsınız teşekkür ederim. Elinize sağlık
Formüller mevcut haliyle tamam ancak mevcut haliyle en sondaki tarihi sildiğim de boşluklu ve boşluksuz olan her 2 örnekte de tarih 00.01.1900 olacak şekilde isimleri yazdırıyor.
Aynı şekilde en sondaki ismi sildiğimde de her 2 örnekte sıra no ve tarih alanını veriyor.
Formül aralığını çoğalttığımda da sonuç alamadım.
Eksik anlattım sanırım kusura bakmayın. Tarih ve isimlerin artıp eksileceğini belirtmeyi unuttum.
Tarih 4 yerine 3 de olabilir, 10 da olabilir
Aynı şekilde isim de 3 de olabilir 15 de
Tarih aralığı H2:H20, isim aralığı ise J2:J50 olacak şekilde ve J sütunundaki isimleri H sütunundaki her tarih için örnekteki gibi B-E sütunları arasına yazdırabilir miyiz?
Yani örnekte 15 tarih var bu tarihi 16 yaptığımda isimleri 1 tane daha eklemesi, eksiltiğimde ise isimleri 1 tane eksiltmesi gerekiyor
veya isimleri artırdığımda tarihi artırması, eksiltiğimde ise tarih sayısını artırması gerekiyor.
Umarım anlatabilmişimdir? Tekrar teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 3-Takip Çizelgesi.xlsx
    32.1 KB · Gösterim: 1
göndermiş olduğum dosyada a1 hücresindeki formül uygulanmamış kontrol edermisiniz
Marhaba sayın Mirağa. A6 de formülü A5 e çektiğimde döngüsel başvuru hatası veriyor.
A6 daki formülü kopyalayıp A5 e yapıştırdıktan sonra 5 olanları 4 yaptığımda ise DEĞER hatası veriyor.
Uğraştım ama çözemedim. Size zahmet A5 deki formülü örnek dosyaya ekleyebilir misiniz?

Merhaba 52779 yine kapsamlı bir dosya hazırlamışsınız teşekkür ederim. Elinize sağlık
Formüller mevcut haliyle tamam ancak mevcut haliyle en sondaki tarihi sildiğim de boşluklu ve boşluksuz olan her 2 örnekte de tarih 00.01.1900 olacak şekilde isimleri yazdırıyor.....
Formüllerdeki SATIRSAY($H$2:$H$5) ve SATIRSAY($J$2:$J$6) ibarelerindeki SATIRSAY işlevini BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY işlevi yaparak ve $H$2:$H$5 yerine $H$2:$H$20, $J$2:$J$6 yerine de $J$2:$J$50 yazarak çözüme gidilebilir.

Tabi burada koşullar var. Önceki mesajımda yazmadım ama önceki cevapta da geçerli idi bu koşullar.
1 - H2 : H20 ve J2 : J50 aralıklarında dolu hücre sayımı yapıldığından, gerek H2 : H20 ve gerekse J2 : J50 aralığında, verilerinizi aralarda BOŞ hücre bırakmadan yazmalısınız. Sonlarda BOŞ hücreler bulunabilir.
2 - H2 : H20 ve J2 : J50 aralığında sadece verileriniz olmalı. Açıklama metinleri gibi, başka metinleri bu alanlara yazmamalısınız..

Not : Dosyanızda bu değişiklikler yapıldı. 1000 satır olarak formüller kopyalandı.

Ekli dosyalar

• 3-Takip Çizelgesi.xlsx
    195.9 KB · Gösterim: 6
Teşekkür ederim sayın 52779 formüller tamam elinize sağlık

Marhaba sayın Mirağa. A6 de formülü A5 e çektiğimde döngüsel başvuru hatası veriyor.
A6 daki formülü kopyalayıp A5 e yapıştırdıktan sonra 5 olanları 4 yaptığımda ise DEĞER hatası veriyor.
Uğraştım ama çözemedim. Size zahmet A5 deki formülü örnek dosyaya ekleyebilir misiniz?
hocamız çözüme ulaştırmış gerçi belki alternatif çözüm olur
A6 de formülü A5 e çektiğimde döngüsel başvuru hatası veriyor.
a5 e 1 yazıp formülü a6 ya uygulamayıp aşağı sürüklemeyi deneyiniz

Teşekkür ederim sayın Mirağa elinize sağlık

Sayın 52779 örnek dosyada koşullu biçimlendirme ile çizgi çizildiği için sütunlarda üste hizala ve sola yasla şeklinde geliyor ve ortala veya sağa yada sola yasla yapamıyorum. İlk defa karşılaştım neden olabilir acaba?

Koşullu biçimlendirmeniz, bu dediğiniz olaya engel teşkil etmez.
Eklediğiniz dosyada, koşullu biçimlendirme varken de Hücre hizalamaları çalışmakta... En azından bende çalışıyor...

Orijinal dosyanızda durum nedir bilemem...
Belki makro kullanıyorsunuzdur ve de kodlar otomatik hizalama yapıyordur. Belki de farklı bir olay vardır.

Koşullu biçimlendirmeyi bozduğumda düzeliyor sayın sayın 52779. Koşu biçimlendirme ile çizgi çizme işlemini çok sık kullanırım ilk defa böyle oldu. Dediğiniz gibi makro da tekliyor olabilir kontrol edeyim. Teşekkür ederim ilginize

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri