• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Başka sayfadan veri getirirken formül sabitleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tarık arslan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar;
Çözmeye çalıştığım durum; Ekli dosyada 3 adet sayfam var. ÖZET,YİM,YDM. ÖZET sayfasında diğer iki sayfadan ETOPLA formülü ile veri çekmekteyim.
Örnek; ETOPLA(YİM!A:A;"740.01.02.01";YİM!H:H)+ETOPLA(YDM!A:A;"740.01.02.01";YDM!H:H)
Sorum şu;
YİM veya YDM sayfalarını güncellemek için silip tekar revize sayılar ile yüklediğimde formüllerin bozulmamasını nasıl sağlayabilirim?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkrüler.

Ekli dosyalar

• örnek kitap.xlsx
    28.6 KB · Gösterim: 5
Merhaba.
Silme işlemini sütunlarda değil de sadece hücreleri silersen sıkıntı olmaz.
Yada tüm verileri seçiş Giriş Menüsünde bulunan Temizleme seçeneklerini kullanarak silerseniz yine sıkıntı yaşamazsınız. ekran görüntüsü ektedir.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• Temizleme.png
    Temizleme.png
    42.1 KB · Gösterim: 5
Teşekküler yorum için. Fakat bu dosyayı şirket geneline yayacağım için formülün herhangi bir silme işlemi ile kaybolmaması gerekiyor. Zaten sayfa içeriği copy pasta ile de revize edilebiliyor.
Benim tam sorum formülün veri aldığı YİM sayfası silinip yüklendiğinde formülün bozulmaması.

Teşekküler yorum için. Fakat bu dosyayı şirket geneline yayacağım için formülün herhangi bir silme işlemi ile kaybolmaması gerekiyor. Zaten sayfa içeriği copy pasta ile de revize edilebiliyor.
Benim tam sorum formülün veri aldığı YİM sayfası silinip yüklendiğinde formülün bozulmaması.
muhtemelen #ref hatası alıyorsunuz. Bunun önüne geçmek için bir ayar var mı bilmiyorum ama formüllerinizin makro ile otomatik oluşması ile ilgili yardımcı olabilirim. Makro istemiyorsanız orasını bilemem tabi.

ETOPLA(#BAŞV!A:A;"740.01.01.03";#BAŞV!H:H)bu hale dönüşüyor.
Makro hiç denemedim. Yönlendirebilirseniz sevinirim.

Merhabalar Sn. tarık arslan Formüllerinize DOLAYLI işlevi kullanarak deneyiniz. örnek dosyanız ektedir. İnceleyiniz.

Ekli dosyalar

• örnek kitap.xlsx
    33.9 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri