• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü başında harf olan sayı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

segolayn

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba

A1:BC129 Hücre aralığında
Bu hücrelerde başında harf olan tam ve buçuklu rakamlar var.
Örneğin K5 ,K3,5 ve K20 gibi
Toplamı 28,5 ama
Karakter sayısını değiştirdiğimde ya 8,5 olarak geliyor yad 0,5

Ben şöyle olsun istiyorum Sayının başında Harf olan tam ve buçuklu rakamları nasıl toplamını alabiliriz

A1 hücresinde = K5
B1 hücresinde = K3,5
C1 hücresinde = K20 yazıyorsa D1 hücresine aşağıdaki kodu yazın, hücreden, Ctrl+shift+Enter tuşuna basarak çıkın, dizi formüiüdür.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

A1:BC129 hücrelerinde numerik rakamlar da varsa ve sadece başında harf olanları toplatmak istiyorsanız aşağıda gibi kullanabilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Alternatif olsun. Dizi formülüdür. Ctrl + Shift + Enter gerektirir.

Kod:

Çözüm
Şunu yazmamışım. A1:BC129 Hücre aralığında başka harflerde var.
=TOPLA.ÇARPIM(--YERİNEKOY(0&H11:AL92;"K";""))
uyguluyorum ama sadece metin, sadece rakam olan hücrelerde var bu sebeple sanırım çalışmıyor

Ben istiyorum ki A1:BC129 aralığında
sadece metinde olsa. sadece rakam da aolsa rakamın önünde K harfi varsa ve bu "rakam ister K5 ( yani tam sayı olsun ) İster K8,5 ( buçuklu sayı olsun )olsun bana 13 değerini versin. Yani sütunda belki hem tam sayı, hem buçuklu rakam olacak. Belkide hepsi buçuklu yada hepsi tam olacak.
anlatabilmişimdir umarı

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri