• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü B de Olup A da Olmayanları Listeleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

creed12

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
İki satırı karşılaştırıp bir satırda olup diğer satırda olmayanları başka bir satırda listeleyebilir miyim? Bir nevi yoklama alıp olmayanları listeleme tarzı gibi düşünebiliriz.

Ekli dosyalar

• örnek.xlsm
    18.3 KB · Gösterim: 11
Sayın creed12 örnek dosyanız ektedir.
İyi çalışmalar diliyorum.

Ekli dosyalar

• örnek (8).xlsm
    27.1 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Merhabalar C2 hücresine bu formülü yazıp aşağı sürükleyerek deneyiniz ❓

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Hocam çok teşekkürler ama makroyu çalıştıramadım, makrolar konusunda pek bilgim yok, nasıl aktif edebilirim acaba?
Sayın creed12 makro zaten butona basınca çalışıyor, doğruluğunu test etmek istiyorsanız a sütununa ya yeni ekleme ya da çıkarma yapar iseniz çalışıp çalışmadığını görürsünüz ayrıca b sütununda kırmızı renkli olanlar a sütununda var demektir.

Sayın creed12 makro zaten butona basınca çalışıyor, doğruluğunu test etmek istiyorsanız a sütununa ya yeni ekleme ya da çıkarma yapar iseniz çalışıp çalışmadığını görürsünüz ayrıca b sütununda kırmızı renkli olanlar a sütununda var demektir.
cok teşekürler hocam çalıştırdım elinize sağlık tam istedigim gibi olmus

Rica ederim iyi çalışmalar.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri