• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aynı olanları sırala Alfabetik Sırala Topla

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Sahin01

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Herkese merhaba,
Örnek dosya da detaylı açıkladım buradan da özet olarak;

Oluşturulan listede personeller sıralı olduğu gibi karışıkta gelebiliyor. Yapmak istediğim aynı olup farklı satırlarda olanları (Kimlik no düşündüm çünkü kimlik no benzersiz ad soyad aynı olabiliyor) alt alta getirip daha sonra bu listeyi Ad'a göre alfabetik sıralamak ve L6 ile AP sütunları arasındaki rakamsal değerleri AQ sütununa ve daha sonrada AQ sütunundaki verileri AR sütununa (kişi sayısı kadar birleştirerek) toplatmak.

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsm
    80.8 KB · Gösterim: 4
Selamlar

Sayın: Sahin01 Dosyanızda birleştirilmiş hücreler var o yüzden sıralama hatalı olur
Ben dosyanızda sayfanızı kopyaladım adını deneme olarak değiştirdim bütün birleştirilmiş hücreleri kaldırdım
sonra makro oluşturdum.
deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsm
    167.3 KB · Gösterim: 1
Sayın Mdemir63 'e alternatif olsun
Birleştirilmiş alanlar ile filtre olmaz örneğinizi renkli yaptım

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsm
    92.9 KB · Gösterim: 2
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Örnek (3).xlsm
    25.5 KB · Gösterim: 1
Sayın Mdemir63 Sayın Adnan ve Sayın Patron ilginize ve emeğinize çok teşekkür ederim. Birleştirme sadece hesaplarken oluşuyo bir sonraki ay seçildiğinde bütün birleştirmeler iptal ediliyordu belirtmeyi unuttum kusura bakmayın.

Sayın Patron hazırlamış olduğunuz örnek çalışıyor ancak ana dosyaya uygulayınca işlem yapmadı. Ana dosyada Toplam A609. satırda yer alıyor.
Ana dosyada örnek bir veri girip bir sonraki satıra Toplam yazınca makro çalışıyor.

Haftasonlarını makro ile renklendiremediğimden Koşullu biçimlendirme kullanıp sabit satırlı yapmak zorunda kaldım ve dolayısıyla yetecek kadar satır bırakıp Toplamı sabit bir satıra yazdım.

Hazırlamış olduğunuz örnek dosyasını tekrar yüklüyorum, hafta sonlarını Toplam satırının bir üst satırına kadar makro ile renklendirebilirseniz veya yukarıda da bahsettiğim gibi sabit satırdaki (A609) Toplam yazana göre makroyu güncelleyebilirseniz sorun çözülmüş olacak.

Ekli dosyalar

• Örnek (3).xlsm
    21.6 KB · Gösterim: 1
Makro dinamik yapıdadır .
TOPLAM satırının üstüne satır ekleyip silebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Örnek (4).xlsm
    102 KB · Gösterim: 1
Sayın Patron ilginize emeğinize çok teşekkür ederim Allah razı olsun.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yukardaki eklentiyle istenileni yaptı. Sizin yolladığınız haliyle son dolu+1 Toplam değilse makro maalesef çalışmadı ama sorunu sayenizde çözdük

Sayın Patron hazırlamış olduğunuz örneği denerken bir sorun farkettim, eklediğim çalışma sizin oluşturmuş olduğunuz çalışma incelerseniz, son 3 satırdaki verilere birleştirme işlemi yapmıyor.

Ekli dosyalar

• Örnek (4).xlsm
    101.8 KB · Gösterim: 1
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Örnek (4) (1).xlsm
    102.2 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri