• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Atlantis uab web den defter sorgulama

selimdemirlenk

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba

Ekteki excel sayfasında DEFTER NO sütununda bulunan veriler web sitesindeki ilgili hücrelere yazdırılarak otomatik sorgulatılmaktadır. Ancak bu hangi değer bulunan hücre seçiliyse sadece o hücreyi sorgulamaktadır.
Yapmak istediğim ancak bir türlü yapamadığım şey şudur.
1. Excel Sayfa1 de bulunan B5'den B51'e kadar bulunan tüm satırlardaki verilerin hepsini otomatik sorgulasın
2. webde görülen sorgu sonucundaki G4'den J4'e kadar olan karşılıklarını ilgili hücrelere otomatik getirsin.
3. Yapılan sorgu sonucuna göre açılan web sorgu sayfalarının her birini ayrı ayrı B sütunundaki isimleriyle tarih_isim şeklinde resim dosyası olarak başka bir klasöre kaydetsin.

Bu çalışma hakkında için göstereceğinz yardımlardan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

mevcut çalışmayı eklemiştim ama yine ekliyorum

Ekli dosyalar

• Defter Sorgulama Test.xlsm
    22.4 KB · Gösterim: 7
Hocam harikasınız. Öncelikle teşekkür ederim.
Sorgulanan sayfaları arka planda resim olarak kayıt ediyor mu? Bunu göremedim.

İnşallah hocam yardımlarınızı rica ediyorum. İlginiz için de Allah razı olsun.

Hocam merhaba

3. Yapılan sorgu sonucuna göre açılan web sorgu sayfalarının her birini ayrı ayrı B sütunundaki isimleriyle tarih_isim şeklinde resim dosyası olarak başka bir klasöre kaydetsin.

Bu başlık için müsaitseniz yardımcı olur musunuz?

googlede web-sayfasinin-ekran-goruntusunu-almak diye aratın ****** ***** **** sayfasında çıkan kodlar mevcut

Hocam merhaba

O kadar aramama rağmen kodları ekleyemedim. istediğim kodu bulamadım. Sizlere zahmet vermek istemiyrum ama yardımçı olursanız çok sevineceğim.
Saygılarımla

Konuyu okuyanlar

Geri