Çözüldü Aşağı ya da Yukarı yuvarlama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

makroeko

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
43
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar, aşağıdaki iki sorumla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.Kolay gelsin.Erkan..

1.Sorum:

Aşağıdaki formüle göre 7X2,2 mm² olarak çıkıyor.Ama ben 7X2,20 mm² olsun istiyorum.Yani virgülden sonra tek haneli rakam varsa yanına sıfır koysun istiyorum.Hücre biçimlendirmeden yapamadım.Veri dosyasında 2,20 olarak kayıtlı.

=EĞERHATA(KIRP(BİRLEŞTİR(EĞERHATA(İNDİS(Veri!$A:$GR;KAÇINCI((Dizayn!$R$4&Dizayn!$R$12);Veri!$A:$A;0);10);"");" ";EĞERHATA(İNDİS(Veri!$A:$GR;KAÇINCI((Dizayn!$R$4&Dizayn!$R$12);Veri!$A:$A;0);11);" ");" ";EĞERHATA(İNDİS(Veri!$A:$GR;KAÇINCI((Dizayn!$R$4&Dizayn!$R$12);Veri!$A:$A;0);12);" ");"";));"")&" mm²"

2.Sorum:

Aşağıdaki formüle göre 30,492 cm çıkıyor.Ama ben aşağı yada yukarı virgül olmadan yuvarlamak istiyorum.

=EĞERHATA(İNDİS(Veri!$A:$GR;KAÇINCI((Dizayn!$R$4&Dizayn!$R$12);Veri!$A:$A;0);40);"")&" cm"

makroeko

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
43
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Dosya ektedir. 1.sayfa E20 2.Sayfa E27 de

Ekli dosyalar

• NORMAL-N2XRY.xlsm
    1 MB · Gösterim: 9

İbrahim Görgülü

Moderatör
Yönetici
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
848
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
2 talebinizde yapıldı...

Ekli dosyalar

• NORMAL-N2XRY (1).xlsm
    1 MB · Gösterim: 4
Çözüm

isaozdag

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
25
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
merhabalar ben mantıksal tasarımlar ile vba kod yazarak kendi çözümlerimi buluyorum. excel formullerini unuttum artık
sizin sorunuzda "2,20" şeklinde yazdırma konusunda bildiğimi paylaşmak istedim.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

özetle metne çevir fonksiyonu ile eayıyı meti yapıp istediğimiz yerde birleştiriyoruz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
.
.
umarım işiize yarar

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar