• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aranan Verinin Bulunduğu Sütunun İlk Satırını Yazdırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

DOGANGUN

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar iyi akşamlar. İnternette araştırdım, chatgpt'de sordum sonuç alamadım. Foruma üye olup size sorayım dedim daha önce forum kullanmadığım için kurallarını bilmiyorum. Hatalarım için şimdiden kusura bakmayın.
A1 hücresinde personelin ismi yazmakta D ve K hücreleri arasında 1. satırlarda personellerin görev yaptığı birimlerin isimleri ve altında personellerin isimleri yazmakta. B1 hücresine A1 hücresindeki personelin görev yaptığı birimleri toplu bir şekilde yazdırmak istiyorum. Yaklaşık 30 birim ve 150 personel üzerinde işlem yapılacak. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba kişisel verilerden arındırılmış Örnek excel dosyası ekleyip, olması gereken istenen sonucun manuel halini de excelde hazırlarsanız. Sorununun hem anlaşılır olur hem de sorununuza yanıt bulmanız daha kolaylaşır. Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim.

ÖRNEK DOSYAYI YÜKLEDİM.

Ekli dosyalar

• FORUM.xlsx
    8.7 KB · Gösterim: 10
B3 hücresine aşağıdaki formülü yazıp aşağı sürükleyerek deneyin.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yardımınız için çok teşekkür ederim aşağıdaki gibi hata verdi. 2 gündür çözümünü bulamadım.
#AD?​

Office versiyonunuzu 2021 olarak yazmışsınız versiyonunuz tam olarak nedir. Bende sonuç resimdeki gibi

Adsız11.png

Ürün bilgilerinden kontrol ettim.

Ekli dosyalar

• forum.png
    forum.png
    43.2 KB · Gösterim: 4
Bu şekilde hata verdi.

Ekli dosyalar

• FORUM.xlsx
    10.6 KB · Gösterim: 2
aeGNoR hocam Lambda ve Bycol 2021 versiyonlarda var diye biliyordum ama belki de sadece 365 versiyonunda vardır.. Sn. DOGANGUN alternatif olarak bu formülü deneyiniz. Her 2 çözümün de olduğu Örnek dosya ektedir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• FORUM (1).xlsx
    10.1 KB · Gösterim: 0
Çözüm
merhabalar işinizi görürmü acaba

Ekli dosyalar

• FORUM.xlsx
    8.8 KB · Gösterim: 3
aeGNoR hocam Lambda ve Bycol 2021 versiyonlarda var diye biliyordum ama belki de sadece 365 versiyonunda vardır.. Sn. DOGANGUN alternatif olarak bu formülü deneyiniz. Her 2 çözümün de olduğu Örnek dosya ektedir.

Kod:
Formülü uyguladım, o iki formülde hata veriyor. 2021 Pro Plus kullanıyorum.

Muhtemelen güncelleme alıp almamakla ilgili olabilir. Ofis kurulumundan sonra herhangi bir güncelleme geldi mi bilmiyorum, geldiyse ben herhangi bir güncelleme uygulamadım. Belki ondan kaynaklıdır.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri