• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Aranan Değerin hangi hücrede olduğunu bulma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mana97

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
51
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba elimde 10 yıllık bir veri var 1 milyona yakın örnekte verdiğim gibi kodlar var bunları toparlamam gerekiyor bunun için bana öncelikle hangi kodun hangi hücrede olduğunu bulmam gerekiyor. Bunun için bir formül verebilir misiniz. ("L2" hücresine bir formül lazım) (bin sütun sağa bin satır aşağı olacak şekilde tabloyu büyük düşünün lütfen)

Ekli dosyalar

• TOPLU ARAMA.xlsx
    9.6 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Dosya ektedir şeklinde cevap olunca, aynı cevabı vermemek açısından, genelde cevap yazmıyorum.
Bu bir istisna olsun. Diğer dosyalara da bakmadım. Cevap aynı ise, bu cevabı dikkate almayın...

Çözüm formülle...

R126.png

Dosyanızda,L2 hücresine yazın aşağıya doğru kopyalayın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Formül dizi formül değil.. Hücre adreslerini isteğinize göre ayarlarsınız.
Dosyanız da ektedir. İncelersiniz...
Merhabalar Sayfa2 yi kontrol edermisiniz
K2 hücresindeki verileri değişirdikce renklendirme ve hücre bilgileri değişmekte

Ekli dosyalar

• TOPLU ARAMA.xlsx
    12.6 KB · Gösterim: 5
Merhabalar Sayfa2 yi kontrol edermisiniz
K2 hücresindeki verileri değişirdikce renklendirme ve hücre bilgileri değişmekte
Hocam emeğiniz için teşekkür ederim. Formül hatasız çalışıyor yalnız tablo çok büyük, sizin kurgulamış olduğunuz formülü incelediğimde ( "=EĞERHATA("A"&KAÇINCI(K2;G:G;0);0)" ) her sütunu ayrı ayrı seçilmesi gerekiyor 1000 e yakın sütun var ve onların araları da ayrıca doldu bu formülü bu tabloda iş görmeyecektir. Hadi gözümüzü kararttık yaptık diyelim formül satır çubuğuna sığmaz en fazla 32766 karekter kadar formül yazılabiliyor başka bir çözüm gerekiyor malesef (aslında olay çok basit yalnız dosya büyük olunca işler karışıyor :ROFLMAO: ) CTRL+F ile yapılacak şey i mecburen formül etmek gerekiyor

deneyin

NOT:
"DATA" sayfasından arama yapılabilir.
Tablo DATA sayfasına 1000(satır)x 1000(sütun) olarak girilebilir .
Sorgulanabilir.

Ekli dosyalar

• TOPLU ARAMA.xlsm
    1.1 MB · Gösterim: 3
Dosya ektedir şeklinde cevap olunca, aynı cevabı vermemek açısından, genelde cevap yazmıyorum.
Bu bir istisna olsun. Diğer dosyalara da bakmadım. Cevap aynı ise, bu cevabı dikkate almayın...

Çözüm formülle...

R126.png

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• TOPLU ARAMA.xlsx
    11.3 KB · Gösterim: 7
Çözüm

Çözüm formülle...

Ekli dosyayı görüntüle 23909

Kod:

Çok kral adamsın bro eline sağlık

Tüm versiyonlar için 52779 hocam güzel bir formüllü çözüm önermiş.. Office versiyonunuz 2019 olduğu için alternatif olarak aşağıdaki formülü de deneyebilirsiniz. Dizi formülü olabilir Ctrl + Shift + Enter ile denersiniz.

Kod:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri