• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Ana listeye veri girdikçe yeni sayfalar oluşturma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ENGİNCE

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
7
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Herkese İzmir'den selamlar,
Forumda 2.kez konu açıyorum. Umarım doğru başlık altına yapabilmişimdir.
Ekli dosyada taslağı bulunan bir çalışma var. Makro bilgim yetmediği için üstatlardan yardım alabilmek umuduyla yazıyorum.

İstenilen "yayın no" numarasıyla veri girişi yapılıp bir butona basıldığında ilgili yayına ait 15 başlığın ve verinin yeni bir sayfada açılması.
Yayın numarası her sayfada farklı olarak arttığından çözemedim.

İlginize ve yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• ÖRNEK.xlsx
    10.1 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Yeni sayfalar yerine arşiv gibi tüm kitapların olduğu başit bir çözüm
Tabloya istediğiniz kadar dilimleyici ekleyebilirsiniz
arama sayfasıda seçtiğiniz dilimleyiyice göre kitaplar sayfasında listeyi getirir
dosyada yayın no sizin girdiğiniz sıra herdalde ama kitaba ait gerçek noya göre aramak daha mantıklı değil mi?
dosyanızı tabloya çevirip filtre ile arama yapabilirsiniz. yada dilimleyi ekleyrek daha seçnekli olarak da ararsınız.

dosyada yayın no sizin girdiğiniz sıra herdalde ama kitaba ait gerçek noya göre aramak daha mantıklı değil mi?
dosyanızı tabloya çevirip filtre ile arama yapabilirsiniz. yada dilimleyi ekleyrek daha seçnekli olarak da ararsınız.
kitaba ait gerçek no ile giriş yapıldığında ilk 2 numara boş kalıyor o yüzden sıra noyu elle giriyorum.
O numaraya göre yeni sayfa oluşturan bir makro yazmak ıstedım ama sanırım olmadı. yardım için yazdım foruma da. İlginize teşekkür

Yeni sayfalar yerine arşiv gibi tüm kitapların olduğu başit bir çözüm
Tabloya istediğiniz kadar dilimleyici ekleyebilirsiniz
arama sayfasıda seçtiğiniz dilimleyiyice göre kitaplar sayfasında listeyi getirir

Ekli dosyalar

• Yayın No Ara_excelcozum.xlsx
    15.2 KB · Gösterim: 10
Çözüm
Rica ederim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri