Soru Advanced Filter Başka Sayfalara Kopyalama

kerim123

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Her parça için kontrol planı dosyamız var. 1 adet 'Kontrol Planı-ÖRNEK' isimli dosyamız var. Bu dosyada yazan kontrol açıklaması başlığındaki verileri kontrol planı dosyalarına çekmem gerekiyor. Ancak çekeceğim verileri aynı zamanda filtrelemek de istiyorum. Her zaman verilerin tamamını çekmeme gerek yok. Bunu nasıl çözeriz?
Örneğin 2D KESİM satırında yer alan delik çapı-1 ve delik delik çapı-2 yazan hücreleri çekicem diğer hücreleri çekmicem veya Kontrol Planı-ÖRNEK dosyasında yer alan kaplama kalınlığı hücresini nasıl parça 2 isimli dosyaya aktarabiliriz? Bunu DÜŞEYARA ve filtreleme ile yapabilir miyiz?

Ekli dosyalar

• Kontrol Planı-ÖRNEK.xlsx
    41.3 KB · Gösterim: 9
  • PARÇA2.xlsx
    26.6 KB · Gösterim: 5
  • PARÇA1.xlsx
    32.7 KB · Gösterim: 10

kerim123

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Daha açıklayıcı olması açısından soruyu tekrar yazıyorum.

Her parça için kontrol planı dosyamız var. Dosyaları örnek olsun diye PARÇA1 ve PARÇA2 olarak isimlendirdim.
1 adet 'Kontrol Planı-ÖRNEK' isimli dosyamız var. Bu dosyada yazan kontrol açıklaması başlığındaki verileri kontrol planı dosyalarına çekmem gerekiyor. Ancak çekeceğim verileri aynı zamanda filtrelemek de istiyorum. Her zaman verilerin tamamını çekmeme gerek yok. Bunu nasıl çözeriz?
Örneğin Kontrol Planı-ÖRNEK dosyasındaki 2D KESİM satırında yer alan delik çapı-1 ve delik delik çapı-2 yazan hücreleri PARÇA1 isimli dosyaya çekeceğim diğer hücreleri çekmeyeceğim veya Kontrol Planı-ÖRNEK dosyasında yer alan kaplama kalınlığı hücresini parça 2 isimli dosyaya nasıl aktarabiliriz? Bunu DÜŞEYARA ve filtreleme ile yapabilir miyiz?
Bunu yapmamın sebebi binlerce parça var ve Kontrol Planı-ÖRNEK dosyası güncelleneceği için parça dosyalarında da güncelleme olacak. Bunu yapamazsam bütün Parça dosyalarını tek tek elle değiştirmem gerekecek.

mozuer

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
314
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Daha pratik farklı çözüm sunulabilir...
EĞER talebinizi doğru algıladıysam benim belirlediğim yöntem;
R sütununa ilgili dosya adını, S sütununa da hangi satırın güncellenmesi gerektiğini belirten değer (1-0) girerek ilgili dosyadaki o satırların kod ile güncellenmesi şeklinde...
S sütununa güncellenmesi gerektiğini belirten 1 değeri kod ile otomatik te atanabilir...
...
Geri bildiriminize göre geliştirilebilir...

Ekli dosyalar

• Kontrol Planı-ÖRNEK.xlsx
    41.3 KB · Gösterim: 8

kerim123

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Daha pratik farklı çözüm sunulabilir...
EĞER talebinizi doğru algıladıysam benim belirlediğim yöntem;
R sütununa ilgili dosya adını, S sütununa da hangi satırın güncellenmesi gerektiğini belirten değer (1-0) girerek ilgili dosyadaki o satırların kod ile güncellenmesi şeklinde...
S sütununa güncellenmesi gerektiğini belirten 1 değeri kod ile otomatik te atanabilir...
...
Geri bildiriminize göre geliştirilebilir...
Hocam geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Sanırım ben izah edemedim tam olarak. Ben Parça 1 isimli dosyadaki G Sütunundaki kontrol açıklaması başlığı altına veri çekeceğim. Bu Veriyi Kontrol planı-ÖRNEK isimli dosyanın G sütunundan çekeceğim. Bunu nasıl yapabilirim?

Konuyu okuyanlar