• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Ado ile Kayıt Silme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Herkese sağlıklı günler dilerim.
Normal VBA kodları ile kayıt silme düzenleme ve silme işlemlerini yapabiliyorum. ADO kısmında ise Forumdan gelen yardımlarla Kaydetme ve ve Bilgileri Listboxa alma olayları yapıldı. Şu anda listbox üzerinden arama yoluyla ekrana gelen kaydı ADO ile silmem konusunda yardımcı olmanızı rica ederim.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Screenshot_1.png

Çözüm
Bildiğim kadarı ile ADO ile excelde veri silemezsiniz
Bir şekilde ilgili kaydın olduğu satır bulunup önceki konuda verdiğim entirerow.delete benzeri bir kod ile silmelisiniz
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Olarak dene abey.
Tc kimlik olan yada olanları siler.

Ekli dosyalar

• ADO KAYIT.xlsb
    44 KB · Gösterim: 4
Bir şekilde ilgili kaydın olduğu satır bulunup önceki konuda verdiğim entirerow.delete benzeri bir kod ile silmelisiniz

Çözüm
Yada kaydı silmek için update kullanıp ilgili verileri boş değere güncellemelisiniz

Satır silinemesini önceki konuda yazmıştık abey :)

@Halil Hocam nette arattım çıkan sonuçlardan da bir şey üretemedim.

Satırı bo hale getirmek sayfada silinen her satırın boş halde gözükmesini beraberinde getirecek. Başka bir çözüm lazım. Entirerow olayı ile ilgili araştırmaya devam edeyim.

VT ile çalışma durumunda olarak değiştiriyorum sorumu. :) Yaşlanıyorum artık... Konuyu kapatalım o zaman ben vt ile çalışacağım zaman sorarım aynı soruyu. ADO güncelleme kodu ile ilgili araştırayım bakalım bulduklarımla halledemezsem yine konu açarım. Teşekkür ederim.

VT den kastınız ne?
Tablolar yine excelde ise delete komutunu yine kullanamazsınız

Vt access ise arşivimdem bir örnek yükledim.
SQLite ve sqlserver ilede çalışır galiba. biraz sorgu değişince.

Ekli dosyalar

• Ado ile Access Dosyasına Kaydetme Güncelleme ve Silme.7z
    33.4 KB · Gösterim: 6
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri