• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü ADO İle Excelden Veri Çekmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERDAL

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
43
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Değerli ExcelCozum.Com kullanıcıları;

Ben uğraştım fakat bir sonuca ulaşamadım. Yapmak istediğim; 1-ANA TABLO (2020-2021)-ÇALIŞMA tablosundaki İKİLİ ÖĞRETİM(OKUL BAZLI) çizelgesine, OKULÖNCESİ_ÖĞRENCİ tablosundan Anasınıfı şube ve Anasınıfı öğrenci sayılarını Kurum Kodu kriterine göre, ÖĞRENCİ_ SAYILARI tablosundan ise 1-12 sınıf şube ve öğrenci sayılarını yine Kurum Kodu kriterine göre ADO ile çizelge üzerinde belirtiğim kısımlara çekmek istiyorum. ADO dışında hızlı ve sağlıklı bir yöntem olursa tabi oda olabilir. Tablo ve çizelgeleri ekledim.​

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1-ANA TABLO (2020-2021)-ÇALIŞMA.xlsm
    60.5 KB · Gösterim: 12
  • OKULÖNCESİ_ÖĞRENCİ.xlsx
    82.5 KB · Gösterim: 9
  • ÖĞRENCİ_SAYILARI.xlsx
    749.6 KB · Gösterim: 9
Adnan Bey,
Sınıf2 başlığından sınıfları alın

Adnan Bey,
Sınıf şube ve sınıf öğrenci belirlemede SINIF2 yi kullanın. Burası Sınfların gruplanmış hali.

Erdal bey örneği ekliyorum Umarım doğru anlamışımdır

Ekli dosyalar

• 1-ANA TABLO (2020-2021)-ÇALIŞMA.xlsm
    57.1 KB · Gösterim: 6
Adnan Bey, elinize emeğinize sağlık, Allah razı olsun. Güzel olmuş.

Adnan bey, sizden bir ricam daha olacak ufak bir noktada takıldım. Müsait olduğunuzda bakarsanız

Anaokulları bilgilerini güncelleme yaptığımda Ana okulu Dışındaki tüm kurumları ekliyor.

tabi şartta kurum kodu eşit olmayanları çağırdığı için oluyor. eğer Kurum türü:( Anaokulu, Özel Türk Okul Öncesi kurumu, Özel eğitim anaokulu)
isolup kurum kodu uymayanları getirmesi gerkiyor. buna çok uraştım şartı koyamadım.

Adnan Bey, eğer bu şart kısmına bi bakabilirsen müsaait olduğunda çok ikrama geçer.

iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• OKULÖNCESİ İST.( 2020 - 2021 ).xlsx.xlsm
    31.7 KB · Gösterim: 1
  • KURUM İLETİSİM BİLGİLERİ (1).xlsx
    112.7 KB · Gösterim: 1
Erdal Bey;
Kurum türünü kaydedecek şekilde ve söylediğiniz kriterler varsa kaydı getirecek şekilde düzenleme yapıldı. Hangi alanları ilave etmek istiyorsanız sanırım yapabilirsiniz. Sorun olursa yazarsınız

Ekli dosyalar

30.3 KB · Gösterim: 1
Elinize seğlık Adnan Bey,

Kusura bakmayın. yoğunluktan herhalde yine Anlatamamadım. Kurum iletişim Bilgileri tablosunda olup, Okulöncesi tablosunda olmayan Kurum türü:( Anaokulu, Özel Türk Okul Öncesi kurumu, Özel eğitim anaokulu) kurumların Okulöncesi tablosuna eklenmsini kasdetmiştim.

Örneğiniz ekte

Ekli dosyalar

33.2 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Adnan Bey, yordum sizi. Elinize, eminize sağlık. Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

erdal1.JPGerdal2.JPGerdal3.JPGerdal4.JPG

kurum sayfasından 210 satır nolu kayıt. Kurum numarası değiştirildi.
komut çalıştırıldı ve sayfaya eklendi.
Buradaki işlemin ne olmasını istiyorsunuz

Adnan Bey, kurum iletişim Bilgileri tablosuna bir satır ekleyip, kurum türünü: Özel Eğitim Anaokulu veya Özel türk okul öncesi Kurumu yazın ve kurum koduna da 7 tane 1 vb yazın ve kodu çalıştırın. bu kurumu Okulöncesi tablosuna ekliyor mu

Dediğinizi yaptım ve Sonuç Olumlu. Sorun Yok Yeni kaydı ekledierdal5.JPG

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri