• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Açılır Listedeki değerlere köprü atamak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

echyilmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
21
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Mrb. arkadaşlar. bir açılır listede yer alan isimlere link ekleyip. o link ile excel sayfasının bir bölümünde web sayfası açmak istiyorum. ekteki dosyada hisse bak kısmında grafik alanına o hissenin webden grafiğini (sayfasını) getirmek istiyorum. dosyada hem hissebilgi tablosunda yer alan isimler açılır liste olarak var. ayrı bir sütunda da köprü bağlantılı kodlar var. yardımınızı talep ediyorum. daha önceki konuda, SUSKUN nicknemli hocam çözüm getirmişti, ama ben entegre edemedim.

Ekli dosyalar

• BISTtakip.xlsm
    641.3 KB · Gösterim: 5
  • UrlGit.xlsm
    20.8 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Uyarladım ancak userformun web browser nesnesi bazı özellikleri desteklemediği için mynet sayfalarında tam çalışmadı. ikinci butonu ekledim varsayılan tarayıcıda açılıyor. Gerekirse diğer butonu silebilirsiniz.
Uyarladım ancak userformun web browser nesnesi bazı özellikleri desteklemediği için mynet sayfalarında tam çalışmadı. ikinci butonu ekledim varsayılan tarayıcıda açılıyor. Gerekirse diğer butonu silebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• BISTtakip.xlsm
    650.5 KB · Gösterim: 11
Çözüm
tşk ederim. hisse bak sayfasında sol tarafta düşey ara için açılır liste var. sağda ise web bağlantılı aynı hisse adları. bunları birleştirme yani bu işlemleri tek bir liste ile yapma imkanı olabilir mi ? yoksa bu şekilde de işimi görür. ilginize çok tşk ederim hocam

Farklı çalışıyorlar.zarari yoksa kalsin bence.

Farklı çalışıyorlar.zarari yoksa kalsin bence.
zararı yok. sadece sadeleştirmek açısından dedim :) ilginize çok tşk ederim hocam. ama imleçrengi olayında bir sorun oluşuyor. imleç çalışıyor ama sayfadaki diğer renkler yok oluyor :D

Udergorm üzerinden ayarlayabilirsin köşelerden tutup

Özür dilerim imla hatası USERFORM olacak.

Otomatik tamamlamanın azizliği kusura bakma

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri