Çözüldü 2 sayfa arasında ilk boş satıra veri aktarımı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

purplelake

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar, excelde makro ile bir sayfadaki verileri, diğer sayfadaki başlıklarla eşleştirerek, son solu satıra yazmak istiyorum. Ekteki örnek dosyadan gitmek gerekirse;

"isimler" sayfasındaki isimlerin karşısında yer alan "value" sütunundaki değeri, daha fazla isim yer alan "tüm isimler" sayfasındaki ilgili ismin altına olacak şekilde dolu satırları atlayarak il boş satıra yazmasını istiyorum. Ekteki dosyada 2. SATIR dolu olduğundan 3. satıra yazılması gerekli. Makro hergün çalışacak ve ilk boş SATIR doldurulacak.

İlk boş satıra yazılması gerektiğinden ve hergün SATIR ekleneceğinden DÜŞEYARA ile yapamadım.

Uğraştım ama olmadı....

Ekli dosyalar

• excel soru.xlsx
    9.7 KB · Gösterim: 4

purplelake

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Teşekkürler Sn Promethus, bu kod büyük oranda olmuş.

Tek eksik yanı şu:
"İsimler" sheetinde, ertesi gün value sütununa yeni bir geldiğinde, bu rakamı, "tüm isimler" sheetinde ilgili sütunda ilk bulduğu boş hücreye yazıyor. Aslında ilk bulduğu boş satıra yazması gerekliydi. Yani, "tüm isimler" sheetinde yazacağı satırda başka veri varsa yazmaması gerekli, ilk boş satıra yazması gerekli. Makro her çalıştığında "tüm isimler" sheetinde bir önceki dolu SATIR bulunarak(herhangi bir sütunda veri olması tüm satırı dolu yapar), bir sonraki satıra veri aktarımı olmalı.

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,788
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Tüm İsimler sayfasının kod bölümüne yapıştırın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar