• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru 2 ayrı tablodaki değerleri karşılaştırma

dantess

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
2 ayrı tabloda bazı kodlar var. Örnek olarak 001,002,003 şeklinde gidiyor bir tabloda. Diğer tabloda ise 001,002,015,024 şeklinde veriler eksik olarak duruyor. Bu iki tabloda şu işlemi yapmak istiyorum. 1. tabloda 001 var 2. tabloda 001 var "DOĞRU" olarak yazmak istiyorum. 1. Tabloda 003 var 2. tabloda 003 yok "YANLIŞ" olarak yazmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.
120.0004
120.0028
120.0093
120.0097

Yukarıdaki örnek 2. tabloya ait. 001,002 diye gitmesi gerekirken 4 ten başlayıp 28 e doğru devam etmiş. Bunu nasıl yapabilirim?

Örnek dosyanız olmadığından, Tabloların alanları bilinmiyor...
İsteğiniz EĞERSAY işlevi ile yapılabilir...
365 kullanıcısı olduğunuzdan, formüller ilk hücreye yazılır. Sonuçlar dökülecektir. Tabi ki döküleceği alanda hiçbir veri bulunmamalıdır. Aksi halde #TAŞMA hatası verecektir.
Resimle cevap vermeye çalışayım. Formüllerdeki alanları tablolarınızın bulundukları alanlarla değiştirirsiniz...
R418.png

Tablo1 için Formül
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
ya da direkt olarak
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

merhabalar
nasıl olması gerektiğini gösteren örnek dosya gönderilmesi durumunda daha anlaşılır ve hızlı dönüş yapılabilir (olması gereken durumu manuel yaparak düzenleyebilirsiniz)
dosyayı kontrol edebilirmisniz

Ekli dosyalar

• doğruyanlış.xlsx
    9.4 KB · Gösterim: 1

Konuyu okuyanlar

Geri