• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü 000 METNE ÇEVİR

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

sevensuleyman

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba;bir internet sayfasından kopyalarak excel dosyama yapıştırdıgım bu şekilde kodlarım mevcut. kopyalayıp yapıştırdıgımda sürekli başındaki sıfırları silerek hücreye rakamı yapıştırmaktadır. hücre ayarlarından metne çeviriyorum tekrar deniyroum fakt olmuyor. önerisi olan varmı acaba gerekirse bir buton yapıp yapıştırma işlermini onunla yapmayı düşünüyorum. üstadlarda yardım bekliyorum örnek kodlar aşagıdaki gibidir.

00230-0

002404

002460B

hücre üstünde sağ tıklayın,
hücre biçimlendir,
isteğe uyarlanmış,
tür kısmına,
kaç haneli metin yapıştırıyorsanız o kadar sıfır yazın. bu şekilde deneyin

hücre üstünde sağ tıklayın,
hücre biçimlendir,
isteğe uyarlanmış,
tür kısmına,
kaç haneli metin yapıştırıyorsanız o kadar sıfır yazın. bu şekilde deneyin
sıfırlar standart değil, budlara yapıştırdıgım yere farklı metinlerede yapıştırıyorum yapıştırdım veriyi metin olarka görse sorun kalmaz galiba

Rakamları yapıştırmadan önce tüm sütunu seçin hücre biçimlerdirden Metin seçin sonra yapıştırın.

Ctrl + V ile yapmaktayım. kopyaladıgım veriyi yapıştırdıgım hücre "B4" hücresidir. gerekirse bir makro kod ekleyip yapıştırabilriz. herseferinde sütun seçmeden çözebilirsek daha güzel olur.

Makro konusunda yardımcı olamam. Başka arkadaşlar yardımcı olabilirler. Ama veriyi kopyaladıktan sonra veriyi yapıltıracağınız sütunu metin olarak seçip. Yapıştırma işini de Ctrl + V ile değil yapıştırma seçeneklerinden seçip yapıştırın

Makro konusunda yardımcı olamam. Başka arkadaşlar yardımcı olabilirler. Ama veriyi kopyaladıktan sonra veriyi yapıltıracağınız sütunu metin olarak seçip. Yapıştırma işini de Ctrl + V ile değil yapıştırma seçeneklerinden seçip yapıştırın
maalesef özel yapıştır deyip metin seçtiğimdede sıfırları silerek yapıştırmaktadır. çözüm olmadı

Bakın önce sütunu seçin sonra hücre biçimlendirmeden Metin yapın. Sonra kopyaladıklarınızı yapıştırın.

Birde böyle deneyiniz.

Ekli dosyalar

• 002.gif
    002.gif
    322.2 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Excel2010 da var mıdır, varsa nerededir hiç fikrim yok. Ama,
Belki şöyle olabilir.
1 - Yapıştırmadan önce,
Dosya >>> Seçenekler >>> Veri >>> Otomatik Veri Dönüştürme
kısmında
Baştaki Sıfırları kaldır ve Sayıya Dönüştür seçeneğindeki işareti kaldırın.
2 - Kopyala >>> Özel Yapıştır >>> Değerleri (ya da Metin) şeklinde kopyalama işlemini yapın.
3 - Dosya >>> Seçenekler >>> Veri >>> Otomatik Veri Dönüştürme
kısmında
Baştaki Sıfırları kaldır ve Sayıya Dönüştür seçeneğini tekrar işaretleyin ya da bu işlemi yapmayın öylece bırakın.
Eğer bu işlemi yapmazsanız, açılacak yeni Excel dosyalarında da ilk işaretsiz hali devam edecektir. Bu atar sadece açık olan Excel dosyası için değil, tüm excel dosyaları için geçerlidir.

Ayarın bulunduğu yer resim olarak şöyle....
RA1.png

Yok güzel kardeşim kodlar hatalı kusura bakma.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri